اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

اسرائیل کنگره آمریکا را میخرد: تخریب مذاکرات صلح آمریکا – ایران : جیمز پتراس – آمادور نویدی

 

اسرائیل کنگره آمریکا را میخرد: تخریب مذاکرات صلح آمریکا – ایران

نوشته: *جیمز پتراس

برگردان: آمادور نویدی

«گروه های طرفدار سیاست اسرائیل مانند آیپک با بودجه ای نامحدود برای منحرف کردن سیاست آمریکا در منطقه (خاورمیانه) کار میکنند»
جک استرو٬ عضو پارلمان و وزیر امور خارجه سابق حزب کارگر بریتانیا

«ایالت متحده باید یک بمب هسته ای بر روی ایران بیاندازد تا این کشور مجبور به پایان دادن به برنامه هسته ای اش شود»
شلدون ادلسون، بزرگترین اهدا کننده به حزب جمهوری خواه و بزرگترین جمع آوری کننده کمک برای کمیته های اقدام سیاسی طرفدار- اسرائیل، سخنرانی در دانشگاه یشیوا، شهر نیویورک، 22 اکتبر، 2013.

سئوال جنگ یا صلح با ایران بر مبنای سیاست های در پیش گرفته شده توسط کاخ سفید و کنگره آمریکا است. صلح پیشنهادی توسط روحانی رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایرانی در جهان ٬ بجز با اسرائیل و همراهان صهیونیستی اش در اروپا و آمریکای شمالی بازتاب خوبی داشته است.

اولین جلسه مذاکره بدون اتهام زدن متقابل انجام گرفت و منجر به ارزیابی خوش بینانه هر دو طرف گردید. دقیقا بخاطر پاسخ مطلوب ابتدایی در میان شرکت کنندگان٬ دولت اسرائیل جنگ تبلیغاتی اش را برعلیه ایران افزایش داد. عواملش در کنگره آمریکا٬ رسانه های جمعی و در قوه مجریه شروع به تضعیف روند صلح کردند. آنچه در خطر است ظرفیت اسرائیل برای شروع جنگ نیابتی با استفاده از ارتش آمریکا و همپیمانان ناتوایی اش برعلیه هر دولتی است که قدرت ارتش اسرائیل را در خاورمیانه به چالش بطلبد٬ خشونتش را برای ضمیمه کردن سرزمینهای فلسطینی و حمله اش را به هر مخالفی را با مصونیت به پیش ببرد.

برای درک چرا مذاکرات صلح در معرض خطر است٬ باید عواقب ناشی از این شکست(شکست مذاکرات- مترجم) را پیشبینی کرد: زیر فشار اسرائیل٬ آمریکا اعلام کرد که «گزینه نظامی» را که نتیجه اش حملات موشکی و بمباران برعلیه ۷۶ میلیون ایرانی به منظور از بین بردن دولت و اقتصادشان است را میتوان فعال کرد. تهران میتواند با تلافی در مقابل چنین تجاوزی با هدف قرار دادن پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه و تأسیسات نفتی خلیج فارس یک بحران جهانی بیافریند. این آن چیزی است که اسرائیل میخواهد. ما محتوای برتری نظامی اسرائیل در خاورمیانه را بررسی میکنیم. بعد ما اقدام به تجزیه و تحلیل قدرت باورنکردنی اسرائیل بر روند سیاسی آمریکا و چگونگه امروز روند مذاکرات٬ با تأکید بر قدرت صهیونیست در کنگره آمریکا شکل میگیرد.

محتوای برتری نظامی اسرائیل در خاورمیانه

از زمان پایان جنگ جهانی دوم٬ اسرائیل در مقایسه با استعمارگران قبلی بجز آمریکا٬ به کشورهای بیشتری در خاورمیانه و آفریقا حمله وآنها را اشغال و بمباران کرده است. لیست قربانیان اسرائیل شامل: فلسطین٬ سوریه٬ لبنان٬ مصر٬ عراق٬ اردن٬ سودان و یمن است. اگر ما کشورهایی را شامل کنیم که اسرائیل حملات شبه – مخفی تروریستی و ترور را راه اندازی کرده است٬ لیست را میتوان تا حد زیادی گسترش داد که شامل یک دوجین کشور اروپایی و آسیایی میشود- از جمله آمریکا بوسیله شبکه ترور صهیونیستی اش.

طرح قدرت نظامی اسرائیل٬ ظرفیتش برای براه انداختن جنگهای تهاجمی به دلخواه٬ با مصونیت تقریبا کامل تطابق دارد. علی رغم نقض مکرر قوانین بین المللی٬ شامل جنایات جنگی٬ اسرائیل هرگزدر یک دادگاه بین المللی محکوم نشده یا در معرض تحریم اقتصادی قرار نگرفته٬ برای این که دولت آمریکا از موقعیتش در حق وتو در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و اعمال فشار بر متحدان اروپایی- ناتویی اش استفاده میکند.

برتری نظامی اسرائیل به دلیل «درخشش» تکنو- صنعت بومی جنگ طلبانه اش نیست٬ بلکه به نقل و انتقالات و سرقت آشکار تکنولوژی سلاحهای هسته ای٬ شیمیایی و بیولوژیکی از آمریکا مربوط است (گرانت اسمیت «ده اسرار جنجالی دولت آمریکا در ارتباط با اسرائیل» آی آر ام ای پی).

با توجه به بررسی توسط مدیر سابق سازمان سیا ریچارد هلمز٬ صهیونیست ها در خارج از کشور در ایالات متحده و فرانسه، نقش استراتژیک (و خیانت) در سرقت و حمل و نقل غیرقانونی فن آوری هسته ای و اجزای سلاح به اسرائیل را بازی کرده اند.

به دلیل مداخله دیپلماتیک آمریکا٬ اسرائیل دارای بزرگترین سلاحهای هسته ای، شیمیایی، و ذخایر سلاح بیولوژیکی است و با امتناع از هر گونه دسترسی به بازرسان تسلیحاتی بین المللی٬ موظف به رعایت پیمان منع گسترش سلاحهای هسته (ان پی تی- مترجم) نیست.

دولت آمریکا تحت فشار هیئت قدرت صهیونیستی٬ راه هر گونه اقدامی که ممکنست ارسال و تولید سلاحهای کشتار جمعی به اسرائیل محدود شود را مسدود کرده است. در حقیقت آمریکا با دادن سلاحهای استراتژیک کشتار جمعی به اسرائیل برای استفاده بر علیه همسایه هایش – در مخالفت با نقض قوانین بین المللی ادامه میدهد.

کمک های نظامی آمریکا و انتقال فن آوری به اسرائیل٬ در مدت نیم قرن گذشته از ۱۰۰میلیارد دلار بیشترشده است.  مداخله نظامی و دیپلماتیک آمریکا در نجات اسرائیل از شکست در جنگ سال ۱۹۷۳ (علیه اعراب – مترجم)٬ حیاتی بود.

امتناع لیندون جانسون، رئیس جمهور آمریکا در دفاع از کشتی اطلاعاتی غیرمسلح، موسوم به یو اس اس لیبرتی- آزادی در سال ۱۹۶۷، پس از آن که توسط جنگنده و کشتی های جنگی اسرائیلی در آب های بین المللی با ناپالم بمباران شده بود٬ یک پیروزی فوق العاده ای برای اسرائیل به شمار رفت٬ ممنون از مشاوران صهیونیستی جانسون .

از آنجا که اسرائیل حتی در کشتن سربازان آمریکایی از مجازات معافیت دارد، آزاد است برای به راه انداختن جنگ های تهاجمی برای تسلط بر همسایگان خود، بدون ترس از هرگونه اقدامات تلافی جویانه مرتکب اعمال تروریستی و ترور مخالفان خود در سراسر جهان بشود.

برتری نظامی بلامنازع اسرائیل چند تا از همسایگانش را به همدستان شبه – ارباب رجوع تبدیل کرده است: مصر و اردن، عملا به متحدان خدمتکار  تبدیل شده اند، همراه با حکومتهای سلطنتی خلیج فارس، که به اسرائیل برای سرکوب جنبش های ملی گرا و طرفدار فلسطین در منطقه کمک میکنند.

عامل تعیین کننده در افزایش و تحکیم قدرت اسرائیل در خاور میانه نه قدرت نظامی آن، بلکه نفوذ سیاسی از طریق عوامل صهیونیستی اش در آمریکا بوده است. جنگهای واشنگتن علیه عراق و لیبی و حمایت فعلی اش از حمله مزدوران علیه سوریه، سه مخالف عمده سکولار ملی(عراق٬ لیبی و سوریه- مترجم) را  برای جاه طلبی های هژمونیک اسرائیل نابود کرده است.

همانطور که اسرائیل برای تجمع- تمرکز قدرت در منطقه، استعمار خود را در سرزمین فلسطین گسترش میدهد٬ نگاهی به سمت شرق برای از بین بردن آخرین سنگر- مانع باقی مانده به سیاست های استعماری اش میکند: ایران.

اسرائیل برای حداقل دو دهه عوامل ش را در خارج از کشور (هیئت قدرت صهیونیستی ) ها را – برای از بین بردن دولت ایران با بی ثبات کردن جامعه، ترور دانشمندان هسته ای، بمب گذاری در مؤسسات و آزمایشگاه های نظامی و خفه کردن اقتصاد آن رهبری کرده است.

پس از آنکه هیئت قدرت صهیونیستی با موفقیت آمریکا را به جنگ علیه عراق در سال ۲۰۰۳ تحت فشار قرار داد-  به معنای واقعی کلمه٬ جامعه سکولار پیچیده آن را تکه و پاره کرده و بیش از یک میلیون عراقی کشته شدند٬ برای از بین بردن لبنان (حزب الله) و دولت سکولار سوریه به عنوان یک راه برای منزوی کردن و برای حمله به ایران آماده میشود.

در حالی که هزاران شهروند لبنانی در سال ۲۰۰۶ قتل عام شدند٬ حمله اسرائیل به لبنان علیرغم حمایت آمریکا و کمپین تبلیغاتی وحشیانه هیئت قدرت صهیونیستی با شکست روبرو شد. اسرائیل خشمگین از برای جبران شکست مفتضحانه اش در دست حزب الله٬ برای «تقویت روحیه» (ارتش اش- مترجم) به غزه – بزرگترین اردوگاه زندان فضای باز جهان در سال ( ۲۰۰۸-۲۰۰۹ ) حمله کرد و بیشترش را نابود ساخت.

اسرائیل که به تنهایی فاقد ظرفیت های نظامی است٬ عواملش را دستور داد که دولت آمریکا را برای شروع حمله به تهران با مهارت و استادی(شستشوی مغزی دهند- مترجم)٬ آماده کنند. رهبران نظامی تل آویو دارایی سیاسی خود٬ هیئت قدرت صهیونیستی را در سرتاسر آمریکا به راه انداخته اند تا دست بکار برای ازبین بردن ایران – آخرین دشمن قدرتمند بر برتری اسرائیل در خاور میانه بشوند.

استراتژی اسرائیل – هیئت قدرت صهیونیستی٬ برای مقابله آمریکا با ایران٬ با استفاده از عوامل خود در قوه مجریه از طریق فساد، رشوه خواری و کنترل کنگره آمریکا٬ صحنه را آماده و طراحی کرده است. کنترل هیئت قدرت صهیونیستی بر رسانه های جمعی٬ کمپین تبلیغاتی اش را افزایش داده است: هر روز در نیویورک تایمز و واشنگتن پست با انتشار مقالات و سر مقالات دستور جنگ اسرائیل را تبلیغ میکنند. هیئت قدرت صهیونیستی از طریق وزارت امور خارجه آمریکا با وارد کردن فشار٬ کشورهای ناتو را وادار می نماید که بهمین صورت با ایران مقابله کنند.

جنگ نیابتی اسرائیل با ایران: فشار سیاسی آمریکا، تحریم های اقتصادی و تهدیدات نظامی

به تنهایی، «جنگ » اسرائیل با ایران به بیش از خرابکاری های اینترنتی، تروردوره ای دانشمندان ایرانی با استفاده از عوامل مزدورش در میان گروه های تروریستی ایرانی٬ سر و صدا های  شلوغ سیاستمداران اسرائیلی و «جمعیت آمین » گو کاری از پیش نمیبرد. در خارج از اسرائیل، این کمپین تا به حال تاثیر کمی بر افکار عمومی دارد. مؤثر «بودن» فشار اسرائیل بر ایران منحصرا روی ظرفیتش به اداره کردن سیاست آمریکا با استفاده از عوامل و گروه هایی که بر کنگره آمریکا تسلط دارند و از طریق انتصاب مقامات کلیدی در گروه خزانه داری٬ بازرگانی و وزارت دادگستری٬ و همچنین «مشاوران» خاور میانه بستگی دارد.

اسرائیل توان یک سازماندهی کمپین تحریم مؤثر برعلیه ایران را ندارد٬ و نه میتواند قدرت بزرگی را بوسیله این کمپین تحت تأیثر قرار دهد. فقط آمریکا قدرت دارد. تسلط ( برتری) اسرائیل در خاورمیانه بطور کامل از ظرفیتش برای بسیج وظیفه نیابتی ها در آمریکا است که  کاملا تسلیم به منافع اسرائیل از سوی مقامات انتخابی و انتصابی – بویژه در ارتباط با دشمنان منطقه ای اسرائیل را تأمین نمایند.

بطور استراتژیکی٬ «شهروندان دوگانه آمریکایی- اسرائیلی» با استفاده از شهروند آمریکایی بودن٬ مقاماتی با امنیت بالا را در دولت میگیرند که مستقیما درگیر دخالت مؤثرو منطبق با سیاست اسرائیل  هستند. به عنوان یک اسرائیلی٬ فعالیتهایشان در خط دیکته شده توسط تل آویو است. در دولت بوش(۲۰۰۱-۲۰۰۸) مقامات بالا را «اسرائیل فیرسترز» ( اول منافع اسرائیل- مترجم) ها تحت سلطه خود داشتند. پنتاگون (پل ولفوویتز، داگلاس فیث)٬ امنیت خاورمیانه (مارتین ایندیک، دنیس راس)٬ معاون دفتر رئیس جمهور (اسکوتر لیبی)٬ خزانه داری تحت سلطه (لوی) و امنیت داخلی (مایکل چرتوف).  در دولت اوباما «اسرائیل اول ها» شامل دنیس راس ، رام امانوئل، دیوید کوهن، وزیر خزانه داری جک «جیک مار» لیو، وزیر بازرگانی پنی پریتزکر و مایکل فورمن به عنوان نماینده بازرگانی در میان دیگران است.

قدرت نیایبی اسرائیل در قوه مجریه با تسلطش در کنگره آمریکا همسان است. بر خلاف برخی از منتقدان، اسرائیل یک «متحد» و یا « مشتری» آمریکا نیست. مدارک و شواهد فراوان عدم تقارن ناخالص رابطه در بیش از نیم قرن گذشته  است. اسرائیل بخاطر نیابتی های قدرتمند در کنگره و شعبه اجرایی٬ بیش از ۱۰۰ بیلیون دلار ظرف ۳۰ سال گذشته٬ یا بیش از ۳ بیلیون سالانه دریافت کرده است. پنتاگون آمریکا آخرین تکنولوژی نظامی به روز شده را به اسرائیل میفرستد و بخاطر اسرائیل درگیر چند جنگ شده است. وزارت خزانه داری آمریکا تحریم هایی را علیه شرکای تجاری بالقوه پرسود و سرمایه گذاری در خاورمیانه (ایران، عراق و سوریه)اعمال کرده و کشاورزی و صادرات کارخانه ای و شرکت های نفتی آمریکا را بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار از درآمد محروم کرده است. کاخ سفید جان ۴۴۰۰ سرباز آمریکایی را در جنگ عراق قربانی کرد- جنگی نیابتی که توسط رهبران اسرائیل ترویج و تبلیغ شد.

وزارت امور خارجه روابط دوستانه و سودآور با بیش از یک و نیم(۱/۵) بیلیون مسلمان را بخاطر حمایت از بیش از نیم میلیون مستعمره نشین یهودی غیرقانونی  در سرزمین تحت اشغال- نظامی فلسطینی در کرانه باختری و اورشلیم را رد کرد.

سئوال استراتژیک این است که چرا و چگونه این رابطه یک – طرفه بین آمریکا و اسرائیل برای مدتی چنین طولانی همچنان ادامه دارد ، حتی اگر در جهت مخالف با بسیاری از منافع استراتژیک و نخبگان آمریکا به پیش رود؟ سؤال فوری و مبرم این است که چگونه این رابطه غیر متعادل تاریخی همزمان روی تحریم های ایران – آمریکا و مذاکرات هسته ای اثر میگذارند؟

ایران و مذاکرات صلح

بدون شک رئیس جمهور تازه منتخب ایران و وزیر امور خارجه اش آماده مذاکره برای پایان دادن به خصومت با آمریکا با دادن امتیازات عمده و جلب اعتماد برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته هستند. در میان دیگر طرح های امیدوار کننده ٬ آنها اعلام کرده اند که حاضر به کاهش و یا حتی پایان دادن به تولید اورانیوم غنی شده٬ کاهش تعداد سانتریفیوژها و حتی اجازه بازرسی سرزده و ناخوانده می دهند. دولت ایران یک نقشه راه با اهداف نهایی به عنوان بخشی از موافقت نامه های اولیه پیشنهاد می کند. خانم اشتون، وزیر خارجه اتحادیه اروپا در مورد اولین جلسه اظهار نظر مطلوب کرده است.

دولت آمریکا سیگنال های متناقضی پس از پیشنهادهای ایران و جلسه افتتاحیه داده است. بعضی از نظرات افراد مثبت هستند٬ دیگران کمتر مشوق و سختگیر هستند. اداره صهیونیست مانند جک «جیک» لیو، وزیر خزانه داری، اصرار دارد تا زمانی که ایران تمام خواسته آمریکا (بخوان «اسرائیل») را برآورده ننماید٬ تحریمها باقی خواهد ماند. کنگره آمریکا که بوسیله هیئت قدرت صهیونیستی خریده شده و کنترل میشود٬ پیشنهاد و انعطاف پذیری ایران را رد کرد٬ بر «گزینه ها»ی نظامی یا نابودی کامل برنامه قانونی و صلح آمیز هسته ای پافشاری میکند- هیئت قدرت صهیونیستی برای خرابکاری در مذاکرات طرح میریزد. برای رسیدن به این هدف، کنگره تحریم های اقتصادی جدید شدید تری برای خفه کردن اقتصاد نفت ایران را تصویب کرده است.

چگونه کمیته های اقدام سیاسی اسرائیل کنگره آمریکا را کنترل میکنند و برای جنگ با ایران آماده میشوند

هیئت قدرت صهیونیستی با استفاده از پول با دستور دادن به کنگره در ارتباط با خاورمیانه اطمینان حاصل میکند که کنگره آمریکا و سنا یک ذره از منافع اسرائیل غافل نمانند. ابزارصهیونیستی  مورد استفاده برای خریدن مقامات منتخب در آمریکا کمیته اقدام سیاسی نام دارد. ممنون از تصمیم دیوان عالی کشور در ۲۰۱۰ ٬ کمیته سوپر اقدام سیاسی – وابسته به اسرائیل مخارج زیادی برای انتخاب یا نابود کردن نامزدها – ( بستگی به کار سیاسی نامزد برای منافع اسرائیل دارد) خرج کرد. تا زمانی که این بودجه بطور مستقیم به نامزد انتخاباتی داده نشود٬ لازم نیست این کمیته های سوپر اقدام سیاسی افشاگری کنند که چقدر و یا چگونه پول را به مصرف رسانده اند. محافظه کارانه تخمین زده میشود که لینک مستقیم و غیر مستقیم بودجه کمیته اقدام سیاسی به قانونگذاران آمریکا نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار ظرف ۳۰ سال گذشته بوده است. کمیته اقدام سیاسی  بودجه را از طریق کانال هایی که به رهبران قوه مقننه و اعضای کنگره که با سیاست خارجی٬ خصوصا با رؤسای کمیته های فرعی که به خاورمیانه مربوطند٬ می پردازند. جای تعجب نیست٬ بزرگترین دریافت کنندگان پول کمیته اقدام سیاسی کسانی هستند که سیاست های تند اسرائیل را ارتقاء میدهند. در جاهای دیگر دنیا٬ پرداخت پول به این اندازه بزرگ برای رأی قوه مقننه رشوه خواری آشکار – جنایت تلقی میشود که برای هر دو طرف مجازات و زندان در نظر گرفته میشود. در آمریکا٬ خرید و فروش رأی یک سیاستمدار «لابی گری » کردن خوانده میشود که بصورت آشکار و قانونی است. قوه مقننه دولت آمریکا شبیه یک فاحشه گران- قیمت یا حراج برده های سفید میماند- اما زندگی هزاران نفر در خطر است. کمیته اقدام سیاسی  اتحاد اعضای کنگره و سناتورها را در مقیاس گسترده ای خریده است: از ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان(چنین)٬ ۲۱۹ نفر از کمیته اقدام سیاسی در ازای رأی خود و  به نمایندگی از اسرائیل پول دریافت کرده اند. فساد حتی بین ۱۰۰ سناتور آمریکایی بسیار رایج- شایع است٬ ۹۴ نفر از آنها پول کمیته اقدام سیاسی طرفدار اسرائیل و کمیته سوپر اقدام سیاسی را برای وفاداری به اسرائیل قبول کرده اند . کمیته اقدام سیاسی  هردو جمهوری خواهان و دمکرات ها را غرق پول میکند٬ در نتیجه امنیت باورنکردنی(در دوره بن بست در کنگره) ٬ آرا تقریبا مشترک ( دو حزب) به نفع «دولت یهودی»٬ شامل جنایات جنگی٬ همانند بمباران غزه و لبنان باضافه بیش از ۳ بیلیون دلار پرداخت سالیانه بعلاوه ادای احترام مالیات – دهندگان به تل آویو است. حداقل ۵۰ سناتور هرکدام بین ۱۰۰ میلیون تا یک بیلیون دلار از کمیته اقدام سیاسی در عرض یک دهه گذشته دریافت کرده اند. در عوض٬ آنها برای دادن بیش از ۱۰۰ بیلیون دلار با رأی دادن علاوه بر سایر «خدمات و پرداخت ها» بنفع اسرائیل ادای احترام کرده اند… اعضای کنگره آمریکا ارزانتر هستند: اعضای قانونگذار بین ۲۳۸۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار میگیرند٬ در صورتی که بقیه چیزی دریافت نمیکنند. بدون توجه به مقدارپول٬ نتیجه نهایی شبیه است: اعضای کنگره دستورکارشان  را از مربیان صهیونیستی خود در کمیته اقدام سیاسی و کمیته سوپر اقدام سیاسی  و آیپک طرفدار اسرائیل دریافت کرده و از همه جنگهای اسرائیل با ترویج تجاوز آمریکا به نمایندگی اسرائیل در خاورمیانه پشتیبانی میکنند.

صریح ترین قانونگذاران و بانفوذترین ها٬ بزرگترین قسمت از پول صهیونیست(وام غیر مستقیم ومخفی که برای کارهای تجارتی داده میشود) را میگیرند: سناتور مارک کیرک(تهران را بمباران کنید!) در سطر کمیته اقدام سیاسی با مبلغ دریافتی ۹۲۵۰۰۰ دلار قرار دارد٬ به دنبالش جان مک کین(دمشق را بمباران کنید!) با مبلغ ۷۷۱۰۰۰ دلار قرار میگیرد٬ در حالی که سناتورها میچ مک کونل٬ کارل لوین٬ روبرت مندیز٬ ریچارد دوربان و  دیگر سیاستمداران صهیون اوفیلیک- هوادار صهیونیست خجالت نمیکشند وقتی که طرفداران کمیته اقدام سیاسی اسرائیل با کیسه های پولشان از راه میرسند کاسه کوچک گدایی اشان  رادر دست نگه دارند. ایلینا رز- لهتینن٬ بانوی عضو کنگره آمریکا از فلوریدا در صدر لیست «مجلس» با ۲۳۸۰۰۰ دلار برای داشتن ۱۰۰ درصد سابقه طرفدار- اسرائیل و همچنین حتی برای بیشتر از نتانیاهو  جنگ- طلب بودنش! میگیرد. اریک کانتور ۲۰۹۰۰۰ دلار برای پیشبرد «جنگ برای اسرائیل» با جان آمریکایی ها گرفت٬ در صورتی که پرداخت تأمین اجتماعی به سالمندان برای اضافه کردن کمک نظامی به تل آویو قطع میشود. اقلیت شلاق زن مجلس استنی هویر٬ برای «شلاق زدن چند لابی» دمکرات  به خاطر برگشت به «کمپ» اسرائیل۱۴۴۰۰۰ دلار گرفت. به رهبر اقلیت مجلس جان بوهنر مبلغ ۱۳۰۰۰۰ دلار دادند تا همین کار را با جمهوریخواهان بکند.

هیئت قدرت صهیونیستی برای مجازات و از بین بردن کم و بیش یک دوجین قانونگذاران مخالفی که در برابر  جنگهای اسرائیل و رکورد مضحک نقض حقوق بشر ایستادند٬ مقدار بسیار زیادی پو ل خرج کرد. هیئت قدرتمند صهیونیستی میلیونها دلار برای کمپین انتخاباتی افراد خرج کرد٬ نه تنها تأمین مالی نامزدهای مخالف که تعهد وفاداری به اسرائیل داشتند٬ بلکه ترور شخصیت منتقدان اسرائیل را بصورت زشتی راه اندازی کرد. این کمپین در مبهمترین بخش های آمریکا٬ از جمله در اکثر مناطق آفریقایی- آمریکایی٬ جایی که منافع صهیونیست و نفوذش کاملا هیچ –  صفر میباشد٬ براه افتاد.

هیچ حزب٬ یا سازمان اجتماعی- مدنی٬ قابل قیاسی با رهبران احزاب٬ هیئت قدرت صهیونیستی ٬ کمیته سوپر اقدام سیاسی  وجود ندارد که بتواند با قدرت ستون پنجم اسرائیل مقابله کند. برطبق اسناد بایگانی شده توسط محقق شجاع٬ گرانت اسمیت آی آر ام ای پی٬ وقتی که به اسرائیل میرسد٬ وزارت دادگستری آمریکا مصرانه اجرای قوانین فدرال خود راکه نیاز به محاکمه  شهروندان آمریکایی که نتوانسته اند مادامی که برای یک کشور خارجی کار میکنند همچون عامل خارجی ثبت نام کنند٬ را حداقل از سال ۱۹۶۳ رد میکند – به عبارت دیگر٬ هیئت قدرت صهیونیستی ٬ از طریق-  باصطلاح «لیگ ضد – افترا»٬ وزارت دادگستری ٬ اف بی آی و آژانس امنیت ملی جهت تحقیق و تعقیب قانونی شهروندان مطیع قانون و میهن پرستان آمریکایی بخاطر  انتقاد به اسرائیل ( که سرزمین فلسطین را غصب کرده) و (افشای صهیونیست های فاسد کننده سیستم سیاسی آمریکا به طرفداری از ارباب خارجی اشان) را با موفقیت تحت فشار گذاشته اند.

فساد و تخریب دمکراسی آمریکا به همان اندازه بوسیله «مطبوعات محترم» سازشکار و فاسد امکانپذیر شده است. منتقد رسانه ای٬ استیو لیندمن٬ به  رابطه مستقیم بین اسرائیل و رسانه های جمعی در تحقیقاتش از نیویورک تایمز اشاره کرده است. روزنامه نگاران پیشرو(عادلانه و متوازن) در مورد اسرائیل که مناسبات خانوادگی و سیاسی قوی به آن کشور دارند و مقالاتشان که کمی بیشتر از تبلیغات بوده است٬ گزارش کرده اند. خبرنگار تایمز اتهان بروننر٬ که پسرش در نیروهای دفاعی اسرائیل خدمت کرده٬   برای مدت طولانی طرفدار دولت صهیونیستی است. خبرنگار تایمز ایزابل کشنر٬ که «نوشته هایش» که بنظر میرسد مستقیم از وزارت امور خارجه اسرائیلی آمده٬ با هیرش گودمن که یکی از مشاوران رژیم نتانیاهو در «امور امنیتی» است٬ ازدواج کرده است. رئیس دفتر تایمز در اورشلیم٬ جودی رادورن٬ در خانه اجدادی  یک خانواده فلسطینی محروم غصب شده در شهر باستانی براحتی زندگی میکند.

همچنانکه تایمز با حالت راسخ به طرفداری اسرائیل یک پوشش سیاسی و توجیه برای سیاستمداران فاسد آمریکا فراهم کرده است٬ بر طبل جنگ برای اسرائیل میکوبند. با ارائه فضای کافی برای لفاظی های یک طرفه سیاستمداران اسرائیلی و رابط های آمریکایی جای تعجب نیست که نیویورک تایمز٬ همانند واشنگتن پست٬ عمیقا درگیر تحقیر و افشاگری در مورد مذاکرات جاری آمریکا- ایران است. در صورتی که به جدیت صداهای طرفدار ایجاد روابط حسنه٬ دیپلماتهای منطقی باتجربه آمریکایی٬ رهبران خسته از  جنگ و نمایندگان کسب و کار و جوامع دانشگاهی آمریکایی را حذف کرده است.

برای فهمیدن «خصومت» کنگره به مذاکرات با ایران وتلاششان برای به عقب نشاندن آن  توسط اعمال تحریمهای جدید مضحک٬ مهم است به منبع مشکلات ٬ یعنی اظهارات کلیدی سیاستمداران اسرائیلی اشاره شود٬ که به آمریکایی های نیابتی اشان خط میدهند.

در اواخر اکتبر٬ ۲۰۱۳ ٬ رئیس قبلی اطلاعاتی دفاع اسرائیلی آموس یدلین با یک پیام درباره (داشتن انتخاب بین «بمب» یا بمباران) بلافاصله ۵۲ رئیس سازمانهای یهودی را یک صدا کرد(دیلی آلیرت٬ ۲۴ ا کتبر ۲۰۱۳).

در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۳ ٬ وزیر اطلاعات اسرائیل یاوال استینیز٬ خواستار تحریم های جدید سختی بر ایران شد و اصرار کرد که آمریکا آنها را به عنوان اهرمی علیه ایران بکارببرد تا موافقت کند که به انرژی صلح آمیز هسته ای و برنامه غنی سازی بطور کامل پایان دهد.

وزیر دفاع موشه یعلون تأئید کرد که «اسرائیل هیچ معامله ای را که به ایران اجازه غنی سازی اورانیم را بدهد را قبول نمیکند». این موضع اسرائیل است که اگر ایران برنامه هسته ایش را بی قید و شرط  پایان ندهد٬ تهدید به جنگ (از طریق آمریکا) میکند.

این موضع همه طرفداران- اسرائیل ٬ کمیته سوپر اقدام سیاسی  و آپیک  راتعریف میکند.

آنها به نوبه سیاست خود را از طریق «لب خوان ها» در کنگره آمریکا دیکته میکنند. بعنوان یک نتیجه٬ کنگره حتی تحریم های اقتصادی شدیدتری را برعلیه ایران وضع میکند تا در مذاکرات جاری خرابکاری نماید.

کسانی که بزرگترین پول را از هیئت قدرت صهیونیستی طرفداران- اسرائیلی  گرفته اند٬ سر و صدای بلندتری دارند: سناتور مارک کرک(۹۲۵۳۷۹ دلار)٬ نویسنده لایحه تحریم های قبلی٬ خواسته است که ایران به همه برنامه موشک های بالستیک و هسته ای خود پایان دهد! و اعلام کرد که سنای آمریکا « باید فورا با تحریمهای اقتصادی جدید تمام درآمد و ذخایز دولت ایران را هدف قرار دهد»(فایننشال تایمز٬ ۱۸/۱۰/۲۰۱۳ ص ۶ ).

مجلس نمایندگان آمریکا(چنین) یک لایحه را تصویب کرده که توانایی ایران را برای فروش صادرات اصلی اش٬ نفت را به شدت محدود سازد. یک بار دیگر٬ محورهیئت قدرت صهیونیستی اسرائیل کنگره به دنبال تحمیل جنگ اسرائیل بر مردم آمریکاست! در اواخر اکتبر ۲۰۱۳ ٬ وزیر امور خارجه آمریکا٬ کری به مدت ۷ ساعت توسط نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو «کباب» شد. کری ضعیف النفس قول داد که برای از کار انداختن برنامه هسته ای ایران دستور اسرائیل را ترویج کند.

دولت ایران قراردادهای سخاوتمندانه ای را به شرکت های اروپایی و آمریکایی برای مقابله با کمپین خفه کننده اقتصاد نفت ایران٬ ترویج شده توسط پادوهای اسرائیل در کنگره آمریکا٬ پیشنهاد کرده است(فایننشال تایمز٬ ۲۹/۱۰/۲۰۱۳ ٬ ص ۶).

تحت شرایط جدید٬ مقررات ملی موجود حذف خواهد شد٬ شرکت های خارجی دارای سهام میشوند و یا از سهام ویژه ای برخوردار میشوند. ایران امیدوار است که حداقل ۱۰۰ بیلیون دلار در سه سال آینده سرمایه گزاری شود. این روش کشور را که دارای بزرگترین گاز جهان و مقام چهارم را در ذخایز نفت داراست٬ باثبات میکند. به دلیل تحریم هایی که از طرف آمریکا(اسرائیل)- تحمیل شده است٬ تولید نفت از ۳/۵ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۱ به ۲/۵۸ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۳ رسیده است. سئوال این است که آیا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌«بزرگان نفتی»٬ شرکت های غول آسای آمریکایی و اروپایی قدرت آن را دارند که سیاست های خفه کننده –هیئت قدرت صهیونیستی را که بر اروپا – آمریکا حاکم است را به چالش بکشند؟ تاکنون٬ هیئت قدرت صهیونیستی  بر این سیاست بحرانی تسلط داشته است و «بزرگان نفتی» را با استفاده از تهدید٬ ارعاب و اجباربرعلیه سیاستگذاران آمریکایی به حاشیه رانده شده اند. این سیاست شرکت های آمریکایی را از بازار پر سود ایران به طور مؤثری دور کرده است.

نتیجه گیری

همچنان که آمریکا و پنج کشور دیگر سعی به مذاکره با ایران میکنند٬ آنها با موانع زیادی در غلبه بر قدرت نفوذ اسرائیل بر کنگره آمریکا برخورد میکنند. ظرف ده سال گذشته عوامل اسرائیل وفاداری اکثریت اعضای کنگره را خریده است٬ آنها را آموزش داده که با یک سوت٬ سیگنال و یا نوشته ای٬ جنگ طلبان تل آویو را بفهمند واطاعت کنند.

این «محور جنگ»٬ آسیب های فراوانی به جهان تحمیل کرده که به مرگ میلیون ها نفر قربانی جنگهای آمریکا در خاورمیانه٬ جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا انجامیده است.

فساد و ورشکستگی بطور گسترده به رسمیت شناخته شده سیستم قانونگذاری آمریکا به دلیل تسلیم به بندگی ازیک قدرت خارجی است. چیزی که از واشنگتن باقی میماند یک رعیت خوار است که مورد نفرت شهروندانش است. اگر هیئت قدرت صهیونیستی موفق به کنترل کنگره شود و یک بار دیگر بین ایران و آمریکا از طریق قطعنامه ها٬ جنگ  جدیدی راه بیاندازند ٬ ما٬ مردم آمریکا٬ با جان و مالمان متحمل پرداخت زیادی میشویم.

زمان عمل فرار رسیده است. زمانی است که به پا خیزیم و نقش هیئت قدرت صهیونیستی اسرائیلی٬ هیئت سوپر قدرت صهیونیستی و ۵۲ تشکیلات یهودیان آمریکایی که  در به فساد کشاندن کنگره و تبدیل کردن نمایندگان منتخب «ما» به پادوهای جنگهای اسرائیلی است را برملا سازیم.

یک سکوت کر کننده ای از منتقدان برجسته ما وجود دارد-  چند منتقد رسانه ای قدرت اسرائیل بر کنگره آمریکا را مورد حمله قرار داده اند. شواهد آشکارا در دسترس است٬ جنایات غیرقابل انکارند. مردم آمریکا احتیاج به سیاستمداران واقعی دارند که شهامت داشته باشند ریشه فساد و مفسدین را از بین ببرند و اعضای منتخب خودشان را در مجلس و سنا بگذارند که نماینده منافع مردم آمریکا هستند..

*جیمز پتراس استاد بازنشسته جامعه شناسی ( بازنشستگان ) بارتل در دانشگاه بینگهامتون٬ نیویورک و استادیار دانشگاه سنت مری٬ هالیفکس٬ نوا اسکوشیا٬ در کانادا است که مقالات زیادی در مورد مسائل سیاسی خاورمیانه و آمریکای لاتین منتشر کرده است.

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 21 آگوست 2014 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی