اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

تغئیر رژیم در کوبا: دکتر پل کریگ رابرتز- آمادور نویدی

پول آمریکا منجر به هدر رفتن یک عمر زحمت زندگی کاسترو می شود. و اگر پول نتواند دسترنج کاسترو را به شکست بکشاند٬ سیا اینکار را خواهد کرد. آژانس اطلاعاتی آمریکا جهت انتقام خلیج خوک ها برای مدت های طولانی انتظار کشیده است٬ و عادی سازی روابط این فرصت را به  ارمغان می آورد.

تغئیر رژیم در کوبا

Paul Craig Roberts

دکتر پل کریگ رابرتز

برگردان: آمادور نویدی

عادی سازی روابط با کوبا ناشی از دستیابی به موقعیت دیپلوماتیک یا حسن نیت واشنگتن نیست. عادی سازی به خاطر فرصت های کسب سود از کوبا به نفع شرکت های بزرگ است که به دنبال تسخیر بازار های کوبا برای توسعه اینترنت هستند.

قبل ازاین که آمریکا برود و دولت کوبا خوشحالی را در عادی سازی روابط ببیند٬ آنها باید در نظر بگیرند که با عادی سازی روابط٬ پول و سفارت آمریکا می آید. پول آمریکا کنترل اقتصاد کوبا را در دست می گیرد. سفارت خانه آمریکا مرکز مأموران آژانس اطلاعاتی آمریکا(سی آی ای/سیا) جهت واژگون ساختن دولت کوبا می شود. سفارت پایگاهی ارائه خواهد داد که از آن آمریکا می تواند سازمان های غیردولتی(ان جی او ها) را تأسیس کند که بتواند اعضای ساده لوح آن را مانند کیف٬ در زمان مناسب برای اعتراضات خیابانی فراخواند٬ و سفارت این  امکان را برای واشنگتن ممکن می سازد که مجموعه جدیدی از رهبران سیاسی را به خدمت گیرد.

به طور خلاصه٬ عادی سازی روابط یعنی تغئیر رژیم در کوبا. به زودی کوبا یکی دیگر از دولت های دست نشانده واشنگتن خواهد شد.

محافظه کاران و جمهوری خواهانی مانند پگی نونان و سناتور مارکو روبیو٬ این را روشن ساخته اند که کاسترو «مرد بدی است که تقریبا یک بهشت را به زندانی شناور تبدیل ساخت» و عادی سازی روابط با کوبا «به رژیم کاسترو مشروعیت اعطا» نخواهد کرد.

نانون درباره گوانتانامو٬ زندان شکنجه واشنگتن در سواحل کوبا فراموش می کند که صدها نفر از مردم بیگناه را حبس کرده اند که برای بخش بزرگی از زندگی خود توسط آمریکایی های استثنایی شکنجه می شوند. انقلاب کوبا در نظر داشت تا کوبایی ها را از سلطه خارجی و استثمار سرمایه داران خارجی آزاد سازد. نیم قرن خصومت واشنگتن٬ صرف نظر از درجه موفقیتش٬ همان قدر که نشان دهنده تنفر آمریکا از ایدئولوژی کمونیستی است٬ به همان اندازه هم مسئول مشکلات اقتصادی کوبا است.  به عبارت دیگر٬ مشکلات اقتصادی کوبا ناشی از خصومت نیم قرن واشنگتن با ایدئولوژی کمونیستی است (مترجم).

آمریکائی ها بیش از اندازه  به عدالت و تقوای خود معتقد هستند. نانون خوشحال است. پول آمریکا منجر به هدر رفتن یک عمر زحمت زندگی کاسترو می شود. و اگر پول نتواند دسترنج کاسترو را به شکست بکشاند٬ سیا اینکار را خواهد کرد. آژانس اطلاعاتی آمریکا جهت انتقام خلیج خوک ها برای مدت های طولانی انتظار کشیده است٬ و عادی سازی روابط این فرصت را به  ارمغان می آورد.

درباره نویسنده:

دکتر پل کریگ رابرتز معاون وزیر خزانه داری برای سیاست اقتصادی و همکار سردبیر مجله وال استریت بود. او مقاله نویس  کسب و کار/بیزنس هفته٬ خدمات اخباری هاوارد اسکریپس٬ و ازخالقان سندیکا بود. او دارای انتصابات دانشگاهی بسیاری است. ستون اینترنتی او مورد توجه  پیروان او در سراسر جهان  قرار گرفته است. آخرین کتاب های روبرترز «شکست اقتصاد زاد سرمایه داری آزاد و انحلال اقتصادی غرب» و «چگونه آمریکا شکست خورد» می باشند.

برگردانده شده از:

http://www.informationclearinghouse.info/article40519.htm

Regime Change In Cuba

By Paul Craig Roberts

1 دیدگاه برای “تغئیر رژیم در کوبا: دکتر پل کریگ رابرتز- آمادور نویدی

  1. بازتاب: تغییر رژیم در کوبا | مجله هفته

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ورودی در 23 دسامبر 2014 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شد.