اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

دلایل واقعی برای توافق هسته ای ایران: پل کریگ روبرتس- آمادور نویدی

توافق با ایران معنای زیادی نمی دهد٬ برای این که واشنگتن در هر زمان٬ صرفا با دروغ سازی می تواند تحریمات علیه ایران را تجدید کند. اوباما این را می داند… آمریکا و پروکسی ها او به کشتار بخش بزرگی از جهان ادامه می دهند. واضح است که نه اوباما مرد صلح است٬ و نه توانمندان اروپائی و سازمان ملل. بنابراین  پس از سال های زیاد دشمنی٬ چه دلیلی برای همراهی با ایران وجود دارد٬ کشوری که هیچ درخواستی نداشت بجز اصرار در حقوق انرژی هسته ای ضمانت شده خود در پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای؟… درک محافظه کاران نو از تهدید٬ از «تروریست های مسلمان» به روسیه و چین تغئیر یافته است. برخلاف تروریست های مسلمان٬ هردو روسیه و چین٬ دکترین یک جانبه گرائی واشنگتن را محدود می کنند. از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی٬ واشنگتن به جهان تک قطبی که قادرست اراده خود را بدون چالش بر جهان اعمال کند٬ عادت کرده است. افزایش قدرت روسیه تحت پوتین و قدرت چین تحت سیاست جدید٬ امتیاز تک ابرقدرت جهانی واشنگتن را ازبین برده است٬ و واشنگتن می خواهد آن امتیاز را برگرداند. موقعیت واشنگتن از نظر اقتصادی یا نظامی خوب نیست… واشنگتن علی رغم غرور بسیار زیاد خود٬ به این نتیجه رسیده است که آمریکا هم زمان نمی تواند با کشورهای روسیه٬ چین٬ ایران٬ و دولت اسلامی درگیر شود و جنگ کند. این درک و تحقق٬ یکی از دلائل توافق با ایران است٬ و بنابراین٬ ایران را از ترکیب کشورهای مخالف سیاسی بالا خارج کرده است. دلیل دوم جهت این توافق آن است که ایران مخالف دولت اسلامی است و می تواند به عنوان پروکسی علیه داعش به کار گرفته و استخدام شود٬ و در نتیجه واشنگتن را برای درگیری و جنگ با روسیه و چین آزاد سازد. سومین دلیل توافق واشنگتن با ایران٬ نگرانی واشنگتن جهت وابستگی انرژی اتحادیه اروپا به روسیه است. این وابستگی درتناقص با همراه شدن اتحادیه اروپا با تحریمات واشنگتن و حرکت و پیش روی نظامی ناتو علیه روسیه است.

usiran

دلایل واقعی برای توافق هسته ای ایران

Paul Craig Roberts

نوشته: پل کریگ روبرتس

برگردان: آمادور نویدی

از اوباما جهت توافق هسته ای با ایران به عنوان مرد صلح قدردانی شده است. برخی ها می پرسند آیا اوباما گام دیگری برمی دارد تا روابط آمریکا و روسیه را اصلاح کند و به وضع نابسامان اکراین پایان دهد؟

اگر چنین است٬ او به ویکتوریا نولاند معاون وزیر امور خارجه یا کاندید خود به عنوان معاون رئیس ستاد مشترک٬ ژنرال  نیروی هوائی پل سیلوا٬ یا انتخابش به عنوان رئیس ستاد مشترک نیروی دریائی ژنرال  یوسف دانفورد٬ یا مدیر نیروی هوائی٬ دبورا لی جیمز چیزی نگفته است.

ویکتوریا نولاند روز گذشته در تلویزیون اکراین اعلام کرد که اگر روسیه به «تعهد خود عمل نکند»٬ منظورش کل اکراین از جمله کریمه٬ را که از نظر تاریخی ایالتی متعلق به روسیه است٬ به واشنگتن برنگرداند٬ «حاضریم فشار بیشتری بر روسیه وارد سازیم.» در طول هفته گذشته هر دو کاندید اوباما برای مقام های بالای نظامی به سنای آمریکا گفتند که روسیه تهدید اصلی٬ حتی «تهدیدی برای موجودیت» آمریکاست. با این سطح از نطق و بیان به روشنی٬ اوباما در کاهش تنش هائی که واشنگتن با روسیه ایجاد کرده است٬ علاقه ای ندارد.

در آخرین مقاله ام نوشتم که توافق با ایران معنای زیادی نمی دهد٬ برای این که واشنگتن در هر زمان٬ صرفا با دروغ سازی می تواند تحریمات علیه ایران را تجدید کند. اوباما این را می داند٬ حتی اگر لیندسی گراهام و جان مک کین وانمود که این را نمی دانند.

آمریکا و پروکسی ها / نیابتی های او به کشتار بخش بزرگی از جهان ادامه می دهند. واضح است که نه اوباما مرد صلح است٬ و نه توانمندان اروپائی و سازمان ملل. بنابراین  پس از سال های زیاد دشمنی٬ چه دلیلی برای همراهی با ایران وجود دارد٬ کشوری که هیچ درخواستی نداشت بجز اصرار در حقوق انرژی هسته ای ضمانت شده خود در پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای؟

اگر شما بتوانید خودتان را از شر شستشوی مغزی رسانه های فاحشه رها سازید٬ سه دلیل بزرگ به سوی شما پرتاب می گردد. یکی آن است که درک محافظه کاران نو از تهدید٬ از «تروریست های مسلمان» به روسیه و چین تغئیر یافته است. برخلاف تروریست های مسلمان٬ هردو روسیه و چین٬ دکترین یک جانبه گرائی واشنگتن را محدود می کنند. از زمان فروپاشی (تخریب – م) اتحاد جماهیر شوروی٬ واشنگتن به جهان تک قطبی که قادرست اراده خود را بدون چالش بر جهان اعمال کند٬ عادت کرده است. افزایش قدرت روسیه تحت پوتین و قدرت چین تحت سیاست جدید٬ امتیاز تک ابرقدرت جهانی واشنگتن را ازبین برده است٬ و واشنگتن می خواهد آن امتیاز را برگرداند.

موقعیت واشنگتن از نظر اقتصادی یا نظامی خوب نیست. طبق اقتصاددان نوبل٬ یوسف استیجلیتز و متخصص بودجه دانشگاه هاوارد٬ لیندا بیلمیس٬ واشنگتن حداقل ۶ تریلیون دلار در طول ۱۴ سال جنگ در خاورمیانه برباد داده است. واشنگتن علی رغم هزینه های فوق العاده٬ شکست خورده است٬ و حال با دولت اسلامی (داعش)٬ نهاد جدید ناشی از اشتباهات واشنگتن مواجه شده است٬ که در حال ایجاد کشور جدیدی متشکل از بخش هائی از کشورهای سوریه و عراق است.

واشنگتن علی رغم غرور بسیار زیاد خود٬ به این نتیجه رسیده است که آمریکا هم زمان نمی تواند با کشورهای روسیه٬ چین٬ ایران٬ و دولت اسلامی درگیر شود و جنگ کند. این درک و تحقق٬ یکی از دلائل توافق با ایران است٬ و بنابراین٬ ایران را از ترکیب کشورهای مخالف سیاسی بالا خارج کرده است.

دلیل دوم جهت این توافق آن است که ایران مخالف دولت اسلامی است و می تواند به عنوان پروکسی علیه داعش به کار گرفته و استخدام شود٬ و در نتیجه واشنگتن را برای درگیری و جنگ با روسیه و چین آزاد سازد.

سومین دلیل توافق واشنگتن با ایران٬ نگرانی واشنگتن جهت وابستگی انرژی اتحادیه اروپا به روسیه است. این وابستگی درتناقص با همراه شدن اتحادیه اروپا با تحریمات واشنگتن و حرکت و پیش روی نظامی ناتو علیه روسیه است. واشنگتن می خواهد به این وابستگی پایان دهد و امیدوار است که پول بتواند ایران را به تأمین کننده گاز طبیعی و نفت اروپا تبدیل کند.

توضیحیاتی که من ارائه داده ام از واقع بینی است٬ نه بدبینی. تمام آن چیزی که توافق با ایران معنی می دهد٬ آن است که واشنگتن دیر متوجه شده است که جعل ترکیب تهدید ایرانی و مسلمان منجر به تلف کردن وقت٬ انرژی٬ و منابع طبیعی می شود که واشنگتن نیاز دارد و باید  علیه روسیه و چین به کار گیرد. علاوه بر این٬ تهدیدات بی شماری برای مردم آمریکا وجود دارد باید متوجه باشیم و بدانیم که کدام یک ارجحیت و در صدر قرار دارد.

یکی از دلائلی که یونان باید نابود شود آن است که از ورود گاز طبیعی روسیه به اروپا از طریق خط لوله نفتی روسیه به ترکیه جلوگیری شود.

واشنگتن در اکراین برای به زانو درآوردن استان های جداشده٬ پرسنل نظامی آمریکائی جهت آموزش ارتش اکراین دارد٬ و دولت دست نشانده اکراین هیچ گامی جهت پیروی وهم کاری با توافق نامه مینسک برنداشته است. روشن است که واشنگتن امر صلح  را در کارت های روابط اکراین و روسیه درنظر نمی گیرد.

روسیه باید در مقطعی شکست را بپذیرد و یا به کمک و فراهم ساختن زمینه شکست خود پایان دهد. در بیش از یک بار٬ زمانی که استان های جدا شده روسی٬ ارتش اکراینی را شکست دادند٬ دولت روسیه مداخله کرد و از سقوط ارتش اکراینی جلوگیری نمود. روسیه برای ملاحظات٬ مراعات٬ و توجه خود با تخریب بیش تر و کمک های آمریکا به ارتش اکراینی رو به رو شد و پاداش گرفته است. زمانی که دشمنی ها از سر گرفته  شود٬ که گرفته خواهد شد٬ روسیه و استان های روسی جداشده٬ خودشان را در موقعیت بدتری خواهند دید.

زمانی که واشنگتن دنبال جنگ است٬ دولت روسیه نمی تواند به دنبال صلح باشد.

درباره نویسنده:

دکتر پل کریگ رابرتس معاون وزیر خزانه داری برای سیاست اقتصادی و همکار سردبیر ژورنال وال استریت بود. او مقاله نویس هفته نامه بیزنس٬ خدمات اخباری هاوارد اسکریپس٬ و از تأسیس کنندگان سندیکا بود. او دارای چندین مقام دانشگاهی است. مقالات اینترنی او در سراسر جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. آخرین کتاب های روبرتس شکست سرمایه داری بازار آزاد و انحلال اقتصادی غرب و چگونه آمریکا شکست خورد٬ می باشند.

برگردانده شده از:


The Real Reasons For the Iran Agreement. Putting More …

http://www.globalresearch.ca/the-realreasons-for-the-ir

The Real Reasons For the Iran Agreement : Information Clearing 

The Real Reasons For the Iran Agreement By Paul Craig Roberts

http://www.informationclearinghouse.info/article42438.htm

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 28 ژوئیه 2015 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی