اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

انکارکنندگان هولوکاست: ویلیام بلوم / آمادور نویدی

انکار وجود خدا آسانتر از انکار وجود برخی از نمود های خاص هولوکاست است. و حتی انکار خدا به اندازه انکار هولوکاست خطرناک نیست. در ۱۴ کشور اروپا، «انکار هولوکاست» غیرقانی است.

Israel, nazi3

انکارکنندگان هولوکاست

william-blum

نوشته: ویلیام بلوم

برگردان: آمادور نویدی

 

انکار وجود خدا آسانتر از انکار وجود برخی از نمود های خاص هولوکاست است. و حتی انکار خدا به اندازه انکار هولوکاست خطرناک نیست. در ۱۴ کشور اروپا، «انکار هولوکاست» غیرقانی است.

کن می یرکورد، که در ویرجینیا زندگی می کند، برای مدت زیادی مححقق این پدیده بوده است. او می نویسد که، بحث بر سر هولوکاست به سه موضوع اصلی ختم می گردد:

۱. چند نفر کشته شدند؟

۲. آیا «راه حل نهایی»، واقعاً نقشه حذف و نابودی یهودیان اروپا بود و یا برنامه ای جهت تبعید آن ها؟

۳. آیا واقعاً اتاق های گازی وجود داشت؟

او یک جزوه ۱۱ صفحه ای درباره این موضوع آماده کرده است،«آیا واقعاً هولوکاست به آن صورتی که به ما گفته شده، اتفاق افتاده است؟» که می توانید با تماس با ایمیل آدرس زیر آن را دریافت نمائید.

iconohead@gmail.com

قابل تقدیر است که در آمریکا قانونی وجود ندارد که علیه گزارش بر روی هولوکاست آمریکایی باشد. در غیر این صورت، از مدت ها قبل مرا به خاطر انتقاداتم از سیاست خارجی آمریکا کنار گذاشته بودند، چون که در واقع، به خوبی اولین وب سایت ام با حرف بدنام «اچ» (ه به فارسی و منظور هولوکاست است – م)  و با عنوان «هولوکاست آمریکایی» توصیف شده بود.

با این حال، در کالیفرنیا پیش نهادی برای رأی گیری داده شده است که «انکار هولوکاست» را محدود می سازد. مقدمات محدودیت سخنرانی درباره هولوکاست (شماره ۱۵-۰۰۷۳)، اصلاح قانون اساسی پیشنهادی برای رأی گیری در کالیفرنیا به تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۶ است. این اقدام هر گونه سخنرانی را در هر مدرسه دولتی، موزه یا مؤسسه آموزشی که ادعا کند هولوکاست یهودی، ارمنی و یا اکراینی صورت نگرفته را قدغن خواهد کرد. هم چنین سازمان هایی را ممنوع ساخته است که اطلاعاتی درباره انکار هولوکاست منتشر سازند و یا در مؤسساتی با بودجه دولتی فعالیت هایی انجام دهند .

California Holocaust Denial Speech Restrictions Initiative (2016)

اگر مایلید بدانید که هولوکاست اکراین چه بود، چیزی است که از جنگ سرد باقی مانده است – اتهامات گسترده قحطی در میان مردم اکراین است که اتحاد جماهیر شوروی را مقصر می داند. اما من براین باورم که باید به چنین اتهاماتی با نوعی احتیاط برخورد کرد، با توجه به دلایل دیگر موجود، کمپین مستند توسط انتشارات هرست در آمریکا تا آنجایی که می تواند، جهت فشردن و چلاندن هر قطره خون از رویدادهای تاریخی ضد کمونیستی است. شما می توانید دراین باره در کتاب داگلاس توتل،« فریب، قحطی و فاشیسم: افسانه نسل کشی اکراینی ها از هیتلر تا هاروارد»(۱۹۸۷)، مطالعه کنید، که به رایگان در اینترنت موجود است.

درباره نویسنده:

ویلیام بلوم، نویسنده، تاریخدان و منتقد مشهور سیاست خارجی آمریکاست. او نویسنده کتاب های کشتن امید: ارتش آمریکا و مداخلات سیا از زمان جنگ جهانی دوم، و کشورهای یاغی: راهنمایی به تنها ابرقدرت جهان است.

http://williamblum.org/aer/read/142

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 19 ژانویه 2016 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: