اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه: مرکز رسانه درون سوریه/روسیه امروز/ آمادور نویدی

یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید. چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود. باور نکردنی‌ست، نه؟ … آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است.

  

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه

نوشته: مرکز رسانه درون سوریه

برگردان: آمادور نویدی

واشنگتن از تشکیل کشور «کردستان بزرگ» در سوریه و عراق حمایت کرد

ایجاد «کردستان بزرگ» با کمک عمو سام

مرکز رسانه درون سوریه اثبات طرح ایجاد کشور کردستان بزرگ را بدست آورده است.

نقشه کردستان بزرگ

طبق اسنادی که در اختیار ما قرار گرفته است، مقامات آمریکایی و کُردهای سوریه هفته گذشته بر سر مرزها در قلمرو سوریه به توافقی دست یافته اند، که در صورت فتح رقه و ال– تبقاه ۴۵ کیلومتری غرب رقه)، خودمختاری کردستان به کُردها را تضمین کرده است. این توافق، گزارش درباره طرح‌ آمریکا جهت تقستم سوریه را تأئيد می‌کند.

علاوه براین، واشنگتن در حال حاضر مرزهای کشور جدید کردستان بزرگ را در قلمرو کشورهای سوریه و عراق مشخص کرده است. این کشور قرارست که پس از شکست داعش و سقوط نهایی جمهوری عربی سوریه ایجاد شود. طبق (طرح) ارتش آمریکا، کُردها تنها نیرویی هستند که قادرند داعش را شکست دهند.

دولت جدید آمریکا جهت تقویت موقعیت خود، آزادی به اصطلاح پایتخت داعش، رقه را در آینده اعلام نمود. آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است.

برگردانده شده از:

Washington Sponsored State of “Great Kurdistan” To Be Created in Syria And Iraq

By Inside Syria Media Center

http://www.informationclearinghouse.info/46747.htm

https://en.insidesyriamc.com/2017/03/24/breaking-news-state-of-great-kurdistan-to-be-created-in-syria-and-iraq/

***

عمو سام در تدارک تجزیه سوریه

نوشته: روسیه امروز

برگردان: آمادور نویدی

 نیروهای آمریکایی در تدارک تقسیم سوریه مانع پیشروی ارتش سوریه  شدند

عملیاتی با حمایت آمریکا در نزدیک رقه صورت گرفت، که هدفش «جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب» بود. به عبارت دیگر، بالکانیزه کردن سوریه.

جاده ای‌که به رقه می‌رود اکنون توسط نیروهای آمریکایی و متحدانش مسدود شده است. شانس بازگشت رقه ( و مناطق اطرافش) به سوریه کم تا هیچ برآورد شده است. ارتش‌های خارجی و پروکسی ها (نیابتی ها) چاقوهای خود را برای تجزیه سوریه تیز کرده اند..

نیروهای ویژه آمریکا، کُردهای سوریه و جنگ‌جویان عرب اکنون  یک «پایگاه استراتژیک» را از دست دولت اسلامی(داعش) در شمال سوریه گرفته اند؛ و با این‌کار، آن‌ها راه پیش‌روی ارتش سوریه را در حالی‌که از غرب به رقه نزدیک می‌شد، «مسدود» کرده اند (۱).

کُردها- به رهبری نیروهای دمکراتیک سوریه (اس دی اف) در روز یکشنبه اعلام کردند که پایگاه هوایی تبقاه، در ۴۵ کیلومتری غرب رقه، پایتخت بالفعل دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه را به تصرف خود درآورده اند.

اوایل این هفته، نیروهای آمریکایی جنگ‌جویان کُرد (اس دی اف) را از طریق هوایی (هلی‌کوپتر) به پشت خطوط داعش منتقل کردند که به آن‌ها اجازه دهد حملات خود را بر رقه راه اندازی نمایند، که در روز جمعه ائتلاف به یکی از ورودی های سد رسید.

نیروهای کُرد (اس دی اف)، از شمال در ۱۰ کیلومتری رقه بودند،  و به نتیجه رسیدند که باید قبل از این‌که حملات خود را کنند بطور مؤثر شهر را محاصره نمایند.

اما درحالی‌که رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی بی سر و صدا اشاره کرد (۲) اسکورکا گفت:

علاوه بر بازپس‌گیری سد، نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (اس دی اف) گفته اند که عملیات حمایت شده توسط آمریکا با هدف جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب بوده است.

نیروهایی که از طریق هوا در سوریه فرود آمدند، چهار روستای کوچک را در منطقه غرب تبقاه تسخیر نمودند و شاه‌راه مهمی را قطع کردند که استان رقه، دیرالزور، و حلب را وصل می‌کرد.

نیروهای دمکراتیک کُرد سوریه (اس دی اف) در اوایل این ماه، آخرین جاده اصلی رقه را قطع کردند، که محاصره شهر را از شمال، شرق و غرب تنگ کنند.

تنها راه ورود و خروج از رقه  از روی روخانه فرات است که شهر را از جنوب هم مرز  می‌کند.

باور نکردنی‌ست، نه؟ یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید.

چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود.

خیلی جالب خواهد شد که واکنش مسکو را ببینیم. آیا این طرح همیشه بخشی از «معامله» در سوریه بوده است؟ یا واشنگتن امیدوارست که سوریه، ایران و روسیه سرنوشتی را که آمریکا برای رقه مقرر نموده، قبول میکنند؟

در ارتباط بمانید.

منابع:

(۱)-

US-backed forces ‹capture› Tabqa airbase from ISIL

http://www.aljazeera.com/news/2017/03/backed-forces-capture-tabqa-air-base-isil-170327033050002.html

(۲)-
U.S.-Backed Forces Airdrop Behind Enemy Lines In Syria For First Time

http://www.rferl.org/a/us-backed-forces-airdrop-behind-enemy-lines-syria-near-raqqa-first-time-euphrates-dam-tabqa/28385700.html

برگردانده شده از:

US Forces Block Syrian Army Advance in Preparation For Syria Partition

http://www.informationclearinghouse.info/46743.htm

http://russia-insider.com/en/prepare-partition-us-forces-block-syrian-armys-advance-raqqa/ri19344

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 1 آوریل 2017 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: