اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

بیست و شش مورد درباره داعش که اوباما نمی خواهد درباره اش بدانید: پروفسور میشل چوسودوفسکی – آمادور نویدی

حقیقت در نهایت سلاحی قدرتمند است…باید به «دروغ بزگ» نه گفت. بیائید این پیام را گسترش دهیم.

بیست و شش مورد درباره داعش که اوباما نمی خواهد درباره اش بدانید

michel chossodovsky5

نوشته: پروفسور میشل چوسودوفسکی

برگردان: آمادور نویدی

جنگ علیه داعش به رهبری آمریکا یک بزرگ دروغ است.

تعقیب «تروریست های اسلامی»٬ بکار گرفتن جنگ پیش گیرانه جهت «حفاظت از سرزمین مادری آمریکا»٬ توجیهی برای دستور کار نظامی است.

دولت اسلامی عراق و شام (داعش) توسط سازمان های اطلاعاتی آمریکا خلق شده است. «دستور کار مبارزه با تروریسم» واشنگتن در عراق و سوریه شامل حمایت از تروریست هاست.

حمله و تاراج دولت اسلامی (داعش) به عراق در ماه ژوئن ۲۰۱۴ ٬ بخشی از عملیات نظامی اطلاعاتی است که از طرف آمریکا٬ ناتو و اسرائیل خوب طراحی  و حمایت شده است .

تعهد مبارزه با تروریسم یک افسانه است. آمریکا درجایگاه نخست «فهرست کشورهای حامی تروریسم» جهان قرار دارد.

دولت اسلامی/داعش توسط آمریکا و متحدانش حفاظت می شود. اگر آن ها می خواستند که بریگاد داعش را نابود سازند٬ می توانستند کاروان کامیون های وانت تویوتای آنان را هنگامی که در ماه ژوئن ۲۰۱۴ از بیابان باز از سوریه به عراق عبور می کردند بمباران کنند.

ISIL-invasion-e1404535165853

بیابان سایرو – عربی٬ قلمروی باز است (به نقشه نگاه کنید). از نقطه نظر علوم نظامی٬ با آن همه هواپیماهای جنگنده (اف ۱۵ ٬ اف ۲۲ ٬ سی اف – ۱۸) یک عمل جراحی سریع و مناسب بود. جنگ- دروغین- اوباما-علیه- دولت-اسلامی- دا (۱)

iraq_climate_map_03

در این مقاله٬ ما به ۲۶  تصور کلی/ اندیشه رسیدگی می کنیم که دروغ بزرگ را رد می کند. این عملیات نظامی در مقیاس بزرگ که توسط رسانه ها جهت تعهد بشردوستانه به تصویر کشیده شده است در حقیقت علیه سوریه و عراق هدایت شده که منجر به مرگ عده بی شماری شهروند معمولی/غیرنظامی گشته است.

این دروغ بزرگ بدون حمایت رسانه های غربی که ابتکار اوباما را به عنوان یک عملیات ضد تروریستی تأئید می کنند نمی توانست صورت پذیرد.

خاستگاه تاریخی القاعده

۱- آمریکا از القاعده و سازمان های وابسته به آن به مدت نیم قرن از اوج جنگ شوروی در افغانستان حمایت کرده است.(۲)

۲- سیا اردوگاه های آموزشی در پاکستان براه انداخت. در یک دوره ده ساله از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۲ ٬ حدود ۳۵۰۰۰ جهادی از ۴۳ کشور اسلامی توسط سیا برای جهاد در افغانستان استخدام شدند. (۳)

«با تأمین مالی سیا آگهی هائی جهت تشویق و انگیزه پیوستن به جهاد در روزنامه های سراسر جهان منتشر شد».

۴- واشنگتن از زمان دولت ریگان از شبکه تروریستی اسلامی حمایت کرده است.

رونالد ریگان تروریست ها را «جنگجویان آزادی خواه» می نامید. آمریکا برای بریگاد اسلامی سلاح فراهم کرد٬ و این برای «یک نیت خیر» بود: جنگ با شوروی و تغئیر رژیم٬ منجر به سرنگونی دولت سکولار در افغانستان شد.

reagan and mujahideen1

رونالد ریگان با فرماندهان مجاهد افغان در کاخ سفید در سال ۱۹۸۵ ملاقات کرد(۴) (Reagan Archives)

۴- کتاب های درسی جهادی توسط دانشگاه نبراسکا انتشار یافت. «آمریکا میلیون ها دلار برای فراهم کردن کتب درسی برای دانش آموزان افغان خرج کرد که با تصاویر خشونت آمیز و آموزه های شبه نظامی اسلامی پر شده بودند».(۵)

۵- اسامه بن لادن٬ لولوی آمریکا وبنیانگذار القاعده در ابتدای جنگ مورد حمایت آمریکا در افغانستان و توسط سیا در سال  ۱۹۷۹ استخدام شد. او ۲۲ سال داشت و در یک اردوگاه آموزش چریکی که مورد حمایت سیا بود آموزش دیده بود.(۶)

القاعده در پشت حملات یازده سپتامبر(۹/۱۱) نبود. ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ ٬ توجیهی برای براه انداختن جنگ علیه افغانستان بر این اساس ارائه داد که افغانستان یک دولت حامی تروریسم٬ و پشتیبان القاعده بود. حملات ۹/۱۱ وسیله ای جهت تدوین «جنگ جهانی علیه تروریسم» بود.

دولت اسلامی (دولت اسلامی عراق و شام – داعش)

۶- دولت اسلامی عراق و شام در ابتدا نهادی وابسته به القاعده بود که توسط نیروهای اطلاعاتی آمریکا٬ با حمایت ام آی ۶ بریتانیا٬ موساد اسرائیل٬ سرویس های اطلاعاتی پاکستان(آی اس آی)٬ و ریاست استخبارات عمومی سعودی(جی آی پی) ایجاد شد.

isis_small

۷- بریگاد دولت اسلامی عراق و شام در جنگ مورد حمایت آمریکا و ناتو در سوریه علیه دولت بشار اسد درگیر بود.

۸- از ابتدای شورش سوریه در ماه مارس سال ۲۰۱۱ ٬ ناتو و فرماندهی بلند پایه ترکیه مسئول استخدام مزدران دولت اسلامی عراق و شام و النصره بودند. طبق منابع اطلاعاتی اسرائیل٬ این ابتکارات شامل:

«کمپینی جهت بخدمت گرفتن هزاران مسلمان داوطلب از کشورهای خاورمیانه و جهان اسلام برای مبارزه در کنار شورشیان سوریه ای بود. ارتش ترکیه به این داوطلبان خانه٬ آموزش و امنیت عبور به سوریه  خواهد داد»( دبکا فایل٬ ناتو به شورشیان سلاح ضد تانک می دهد٬  ۱۴ اوت ۲۰۱۱.)

us army coveing his face

۹- نیروهای ویژه وعملیاتی غربی در درون صف دولت اسلامی عراق و شام وجود دارد. نیروهای ویژه بریتانیا و ام آی ۶ در آموزش شورشیان جهادی در سوریه درگیر بوده اند.

۱۰- متخصصین نظامی غربی که با پنتاگون قرارداد دارند تروریست ها را در استفاده از سلاح های شیمیائی آموزش داده اند.

«یک مقام ارشد آمریکائی و چند دیپلمات ارشد  روز یکشنبه به سی ان ان گفت که آمریکا  متحدان اروپائی با استفاده از پیمانکاران دفاعی به شورشیان سوریه در چگونگی ایمن سازی ذخایز سلاح های شیمیائی آموزش داده اند»(گزارش سی ان ان٬ ۹ دسامبر ۲۰۱۲) (۷)

۱۱- گردن زدن های داعش بخشی از برنامه حمایتی آمریکا از آموزش تروریست هاست که در عربستان سعودی و قطر اجرا می شود.

۱۲- شمار زیادی از مزدوران داعشی که توسط متحدان آمریکا استخدام شده اند٬ مجرمانی هستند که از زندان های سعودی مشروط به پیوستن به داعش آزاد شده اند. زندانیان محکوم به اعدام عربستان جهت پیوستن به بریگاد ترور استخدام شده اند. (۸)

ISIS-CIA-cooperation-150x150

۱۳- اسرائیل از داعش و بریگاد النصره در بلندی های جولان حمایت کرده است.(۹)

جنگ جویان جهادی با مقامات اسرائیلی هم چون نخست وزیر نتانیاهو ملاقات داشته اند. بلند پایه های ارتش اسرائیل تلویحا اذعان کرده اند که «عناصر جهاد جهانی در سوریه» [دولت اسلامی عراق و شام و النصره] توسط اسرائیل حمایت می شوند. به تصویر پائین نگاهی بیندازید.

israeli-prime-minister-benjamin-netanyahu-next-to-a-wounded-mercenary-israeli-military-field-hospital-at-the-occupied

«نخست وزیر اسرائیل بنجامین نتانیاهو(در حال دست دادن)٬ و وزیر دفاع اسرائیل٬ موشه یعلون در حال عیادت از مزدور زخمی٬ در بیمارستان صحرائی ارتش اسرائیل در بلندی های اشغالی جولان در مرز سوریه٬ ۱۸ فوریه ٬ در۲۰۱۴».

سوریه و عراق

۱۴- دولت اسلامی عراق و شام سربازان پیاده نظام ائتلاف نظامی غرب هستند. دستور ناگفته آن ها تخریب و ویرانی در سوریه و عراق٬ به نمایندگی از حامیان آمریکائی خود است.

۱۵- سناتور آمریکائی جان مک کین با رهبران تروریست جهادی در سوریه ملاقات کرد.( به تصویر نگاه کنید)

mccain, idriss

۱۶- ملیشای دولت اسلامی٬ که در حال حاضر ادعا می شود تحت حکم «مبارزه با تروریسم» هدف عملیات بمباران آمریکا و ناتو است٬ هم چنان مخفیانه توسط آمریکا حمایت می شود. واشنگتن و متحدانش هم چنان به داعش کمک نظامی ارائه می دهند.

۱۷- بمباران آمریکا و متحدانش دولت اسلامی عراق و شام را هدف قرار نمی دهد. آن ها زیرساخت های اقتصادی عراق و سوریه از جمله کارخانه ها و پالایشگاه های نفت را بمباران می کنند.

۱۸- پروژه خلیفه اسلامی بخشی از دستور کار بلندمدت سیاست خارجی آمریکا ست که عراق و سوریه را به مناطق جدا از هم: به یک خلافت اسلامی سنی٬ یک جمهوری عربی شیعه٬ و یک جمهوری کردستان قطعه قطعه کند.

جنگ جهانی علیه ترور

۱۹- جنگ جهانی علیه ترور به عنوان «برخورد تمدن ها»٬ جنگی بین ارزش ها و مذاهب رقیب معرفی شده است٬ ولی در واقع جنگی تمام عیار برای فتح است٬ که توسط اهداف استراتژیک رهبری می شود.

۲۰- بریگاد های ترور القاعده که مورد حمایت آمریکاست (و مخفیانه توسط غرب حمایت شده)٬ در مالی٬ نیجر و جمهوری آفریقای مرکزی٬ سومالی و یمن مستقر شده اند.

war on terrorism

کتاب جنگ آمریکا «علیه تروریسم» نوشته میشل چوسودوفسکسی (۱۰)

نهادهای وابسته به القاعده در خاور میانه٬ کشورهای  جنوب صحرای آفریقا و آسیا «دارائی های اطلاعاتی»  مورد حمایت سیا هستند. آن ها توسط واشنگتن جهت خراب کاری٬ ایجاد درگیری و بی ثبات کردن کشورهای مستقل استفاده می شوند.

۲۱- بوکو حرام در نیجریه٬ ال شباب در سومالی٬ گروه مبارز اسلامی لیبی(ال آی اف جی) (حمایت شده توسط ناتو در سال ۲۰۱۱)٬ القاعده در مغرب اسلامی (ای کیو آی ام)٬ جماعت اسلامی (ج آی) در اندونزی٬ در میان دیگر گروه های وابسته به القاعده هستند که بطور مخفیانه توسط مأموران اطلاعاتی غرب حمایت می شوند. (۱۱)

۲۲- آمریکا هم چنین از سازمان های تروریستی وابسته به القاعده در شین جیانگ ایلغور منطقه خودمختار چین حمایت می کند. هدف اساسی ایجاد بی ثباتی سیاسی در منطقه غرب چین است.

گزارش شده است که جهاد گران چینی «جهت انجام حملات در چین» توسط دولت اسلامی «آموزش تروریستی» دیده اند. هدف اعلام شده این نهاد جهادی چینی (که به منافع آمریکا خدمت می کنند)٬ تأسیس یک خلیفه اسلامی است که به غرب چین گسترش یابد.(میشل چوسودوفسکی٬ جنگ علیه ترور آمریکا٬ گلوبال ریسرچ/ تحقیق جهانی٬ مونتریال/مونترال٬ سال ۲۰۰۵ ٬ فصل ۲).(۱۲)

تروریست های وطنی/خانه زاد

۲۳- تروریست ها خودمان هستیم. در حالی که آمریکا معمار ناگفته دولت اسلامی/داعش است٬ حکم مقدس اوباما حفاظت از آمریکائی ها در برابر حملات داعش است.

۲۴- تهدید از طرف تروریست های وطنی ساختگی است. این تهدید ساختگی توسط دولت های غربی و رسانه ها جهت لغو آزادی های مدنی و ایجاد دولت پلیسی ترویج می شود. حملات تروریستی توسط باصطلاح جهادگرایان و هشدارهای تروریستی همواره حوادثی نمایشی هستند. این حوادث جهت ایجاد فضای ترس و ارعاب مورد استفاده قرار می گیرند.

در نتیجه٬ بازداشت٬ دادگاهی و محاکمه کردن «تروریست های اسلامی» جهت حفظ مشروعیت امنیت داخلی دولت آمریکا(و بقیه دولت های غربی – م)٬ و دستگاه های اجرای قوانینی است٬ که بطور فزاینده ای نظامی شده است.

هدف نهائی این است که در افکار میلیون ها آمریکائی بتدریج القاء کنند که دشمن٬ واقعی است و دولت آمریکا می خواهد از جان شهروندان خود محافظت کند.

۲۵- کمپین «مبارزه با تروریسم» علیه دولت اسلامی/داعش که در چشم افکار عمومی غرب بطور فزاینده های با جهادگرایان مرتبط است٬ به قلع و قمع مسلمانان کمک کرده است.

۲۶- هر کسی که جرأت کند و «جنگ جهانی علیه تروریسم» را زیر سئوال ببرد٬ برچسب تروریستی می خورد و تحت قوانین ضد تروریستی قرار می گیرد.

هدف نهائی «جنگ جهانی علیه تروریسم» در آمریکا(و بقیه جهان غرب – م)٬ تسلیم شهروندان٬ در زندگی اجتماعی کاملا سیاست زده٬ جلوگیری از فکر و درک کردن٬ تجزیه و تحلیل کردن حقایق و به چالش کشیدن مشروعیت دستور اجتماعی تفتیش عقایدی است که بر آمریکا(و بقیه جهان غرب – م) حاکم است.

دولت اوباما اجماع شیطانی را با حمایت متحدان خود تحمیل کرده است٬ لازم به ذکر نقش همدستی شورای امنیت سازمان ملل نیست. رسانه های غربی این اجماع اهریمنی را با کمال میل پذیرفته اند؛ دولت اسلامی را به عنوان یک نهاد مستقل٬ یک دشمن خارجی توصیف کرده  اند که جهان غرب را تهدید می کند.

دروغ بزرگ به حقیقت تبدیل شده است.

باید به «دروغ بزگ» نه گفت. بیائید این پیام را گسترش دهیم.

حقیقت در نهایت سلاحی قدرتمند است.

لطفاً ما را در ادامه کارمان کمک کنید. ما به حمایت خوانندگان خود تکیه می کنیم.

ارائه کمک مالی به  سایت گلوبال ریسرچ/تحقیق جهانی را درنظر بگیرید.(۱۳)

درباره نویسنده:

میشل چوسودوفسکی نویسنده ای است برنده جایزه نویسندگی٬ پروفسور اقتصاد(بازنشسته) در دانشگاه اتاوا٬ مؤسس و مدیر مرکز تحقیقات جهانی٬ مونترال٬ وتدوین گر گلوبال ریسرچ است. او به عنوان یک پروفسور مهمان در اروپای غربی٬ جنوب شرقی آسیا٬ پاسیفیک و آمریکای لاتین درس داده است. او به عنوان یک مشاور اقتصادی برای چندین سازمان بین المللی عمل کرده است. او نویسنده یازده کتاب است٬ ازجمله جهانی شدن فقر و نظم نوین جهانی (۲۰۰۳)٬ «جنگ علیه تروریسم» آمریکا(۲۰۰۵)٬ بحران اقتصادی جهانی٬ رکود بزرگ قرن بیست و یکم (۲۰۰۹) (تدوین گر)٬ به سوی سناریوی جنگ جهانی سوم: خطرات جنگ هسته ای(۲۰۱۱)٬ جهانی شدن جنگ٬ جنگ طولانی آمریکا علیه بشریت (۲۰۱۵). او یکی از همکاران دائره المعارف بریتانیکا است. نوشته های او به بیش از بیست زبان ترجمه و منتشر شده است. در سال ۲۰۱۴ ٬ از سوی جمهوری صربستان جایزه مدال طلای شایستگی جهت نوشته هایش در مورد  جنگ تجاوزکارانه ناتو علیه یوگسلاوی به اواهدا گردید. با او می توان با ایمیل زیر تماس گرفت:

crgeditor@yahoo.com

منابع:

۱-
https://amadornavidi.wordpress.com/2015/02/25/جنگ- دروغین- اوباما-علیه- دولت-اسلامی- دا
۲-
http://www.globalresearch.ca/9-11-analysis-from-ronald-reagan-and-the-soviet-afghan-war-to-george-w-bush-and-september-11-2001/20958
۳-
9/11 ANALYSIS: From Ronald Reagan and the Soviet-Afghan War to George W Bush and September 11, 2001
۴-
http://www.reagan.utexas.edu/archives/photographs/atwork.html
۵-
 
9/11 ANALYSIS: From Ronald Reagan and the Soviet-Afghan War to George W Bush and September 11, 2001
۶-
Sleeping With the Devil: How U.S. and Saudi Backing of Al …
http://www.washingtonsblog.com/2012/09/sleeping-with-the-devil-how-u-s-and-saudi-backing-of-al-qaeda-led-to-911.html
۷-
Sources: U.S. helping underwrite Syrian rebel training on securing chemical weapons
http://security.blogs.cnn.com/2012/12/09/sources-defense-contractors-training-syrian-rebels-in-chemical-weapons/?hpt=hp_t3
۸-
http://www.globalresearch.ca/saudi-arabia-death-row-inmates-sent-to-fight-assad-in-syria/5349416
۹-
http://www.globalresearch.ca/israeli-military-support-to-syria-al-qaeda-terrorists-operating-out-of-the-golan-hights/5369619
۱۰-
America’s “War on Terrorism” By Michel Chossudovsky
https://store.globalresearch.ca/store/americas-war-on-terrorism/
۱۱-
The “Liberation” of Libya: NATO Special Forces and Al Qaeda Join Hands
http://www.globalresearch.ca/the-liberation-of-libya-nato-special-forces-and-al-qaeda-join-hands/26255
Al Qaeda in the Islamic Maghreb: Who’s Who? Who is Behind the Terrorists?
http://www.globalresearch.ca/al-qaeda-in-the-islamic-maghreb-whos-whos-who-is-behind-the-terrorists/5319754
US- Australia Coverup: Was Al Qaeda Behind the 2002 Bali Bombing?
http://www.globalresearch.ca/us-australia-coverup-was-al-qaeda-behind-the-2002-bali-bombing/5307992
۱۲-
http://www.ibtimes.co.uk/xinjiangs-uighur-muslims-receiving-terrorist-training-isis-fighters-attacks-china-1466594
(Michel Chossudovsky, America’s War on Terrorism, Global Research, Montreal, 2005, Chapter 2).
۱۳-
https://store.globalresearch.ca/donate/

برگردانده شده از: سایت گلوبال ریسرچ

Twenty-six Things About the Islamic State (ISIL) that Obama .
http://www.globalresearch.ca/twenty-six-things-about-the-islamic-state-isil-that-obama-does-not-want-you-to-know-about/5414735
 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 26 مارس 2015 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی