اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

گفتگوئی بی پرده درباره بحران پناهندگان: استیفن لیندمن – آمادور نویدی

زمانی که شمشیرها به گاو آهن و خیش تبدیل شده باشند٬ بحران پناهندگی وجود نخواهد داشت. و یا بجای آن٬ راه حل واشنگتن به هر چیزی جنگ است٬ درگیری و جنگ های بی پایان و تمام نشدنی برای ثروت و قدرت٬ تبدیل سیاره زمین به سرزمین خشک و سوخته وحشتناک – یا شاید هم از بین بردن همه چیز باهم…. دیده بان حقوق بشر آن چه را که از هم مهمتر است حذف نموده است. اعلام یک تعهد جهانی برای صلح و ثبات. پایان دادن به جنگ های امپریالیستی آمریکا . پایان دادن به درگیری اتحادیه اروپا درآن ها (جنگ های امپریالیستی آمریکا).مقصر شناختن اسرائیل جهت نسل کشی آهسته و پیوسته فلسطینیان.  

refugees walking

گفتگوئی بی پرده درباره بحران پناهندگان

نوشته: استیفن لیندمن

برگردان: آمادور نویدی

نقل قول های رسمی واشنگتن و مراکز اروپائی همراه با گزارش های ضد و نقیض رسانه های اصلی٬ مانع اطلاعات مهمی می شوند که باید بدانیم.

حجم نوشته ها درباره بحران پناهندگی زیاد است٬ ولی در وهله نخست٬ یک توضیح درباره علت آن ننوشته اند٬ و از همه مهمتر٬ که باید چه کار کرد تا از تکرار این بحران در آینده جلوگیری نمود.

میلیون ها نفری که از سرزمین های مشکل دار فرار کرده اند٬ مهاجر نیستند.آن ها پناهنده و پناه جو هستند – که از روی ناچاری به دنبال پناهگاه های امن در هرجائی هستند که از گزند آسیب در امان بمانند.

refugees welvome

از زمان جنگ جهانی دوم٬ واشنگتن به خاطر جنگ های ویرانگر خود پس از  سپتامبر۲۰۰۱ (۹/۱۱)٬ مسبب تمام و کمال بزرگ ترین بحران های پناهندگی است . حل مشکل که علم موشک سازی نیست.

به سادگی می توان اعلام صلح کرد٬ به جنگ های آمریکا پایان داد٬ و به حمایت از داعش و دیگر تکفیری های تروریست خاتمه داد. سیاست های انتفالی و گذار مؤثر ایجاد نمود٬ و از مردمی که آواره شده اند به گونه ای انسانی و بشردوستان مواطبت نمود تا قادر شوند به به خانه و کاشانه خود برگردند٬ خود را با محیط جدید تطبیق بدهند یا به جای دیگری بروند.

تلویزیون بین المللی روسیه امروز(۱)٬ مصاحبه ای داشت با رئیس جمهور ونزوئلا نیکلاس مادورو در مورد بحران پناهندگی. مادورو  به درستی آمریکا را مسئول شرایط بحران پناهندگی دانست.

او گفت:«این اروپا است که باید با این مصیبتی که ناشی از سیاست های خارجی و جنک های ادامه دار آمریکاست روبرو شود. برای این که این اروپاست که اکنون هزاران مهاجر/پناهنده می پذیرد و نمی داند چه گونه با این وضعیت کنار بیاید.»

(آمریکا) با فریب به (افغانستان) حمله کرد٬ سپس به (عراق)٬ مهد تمدن حمله برد و با خاک یکسانش نمود. حال به معنای واقعی کلمه٬ عراق به هزاران بخش تقسیم شده که به بی رحمانه ترین شکلی غرق در تروریسم است٬ «برای این که واشنکتن می خواست نفت عراق را بدزد و مردمش را استثمار کند.

مادورو تأکید کرد که:«چه کسی لیبی را بمباران کرد و جان بیش از ۱۰۰ هزار لیبیایی را گرفت! چه کسی اکنون سوریه را بمباران می کند!»

«چه کسی تروریست ها را تأمین مالی می کند که اکنون به دنبال تخریب سوریه هستند. آمریکا مسبب اصلی فاجعه و آشوب است٬ وحال می خواهد مرتکب هرج و مرج در مناطق دیگر جهان بشود.»

رهبر پیشتاز حزب کارگر بریتانیا٬ جرمی کوربین نسبت به پاسخ دیوید کامرون به بحران پناهندگان سوریه ای ها( بدترین نوع پاسخ جهانی) خروشید و گفت که:« به طور کامل ناکافی است.»

refugees,kodak_sori_3

تصاویر کودک مرده ای که به ساحل ترکیه رسیده بود٬ بازتاب وحشت جنگ های امپریالیستی واشنگتن است – آن جنگ هائی که پایانی ندارند و جان میلیون ها انسان را می گیرند٬ میلیون ها بازمانده را که برای امنیت خود فرار می کند خانه به دوش می سازد٬ و سختی های فوق العاده ای را تحمل می کنند که فقط عده کمی قادر به د درک آنند٬ و به هر جائی که می روند با قساوت تأسف بار با آن ها برخورد می شود.

کوربین گفت:« رهبری حزب محافظه کار شکست خورده است. بریتانیا از ژانویه ۲۰۱‍۴ ٬ کم تر از ۳۰۰ پناهنده سوریه ای را پذیرفته است.»

کوربین می گوید:«طبق قوانین سازمان ملل٬ این وظیفه بریتانیا و هم چنین به عنوان انسان و هم نوع٬ مکانی امن به پناهندگان بدهیم٬ و سعی کنیم تا به درگیری(ها)ی  (ادامه دار)٬ پایان دهیم» – جنگ هائی که بریتانیا در به راه انداختن آن ها همدست و شریک واشنگتن است.

در ۴ سپتامبر ۲۰۱۵ دیده بان حقوق بشر(۲)٬ پنج مرحله برای مقابله با (این) بحران پناهندگی ذکر کرد:

۱- تأسیس راه های قانونی امن تر جهت کمک به مردم ازجان گذشته و بیچاره – کمک به آن ها جهت جلوگیری از وحشت سفرهای خطرناک٬ «مسیرهای خطرناک و قاچاقچیان گستاخ.»

۲- تصحیح سیستم پناهندگی شکست خورده اتحادیه اروپا. سیاست های متفاوت درمیان اعضای عضو٬ پروسه و فرایند ناکارآمدی ایجاد کرده است.

۳- بنیاد نهادن «تشدید عملیات تجسسی و نجات» تا زمانی که نیاز باشد حفظ گردد.

۴-  ایجاد یک «(سیاست) جابجائی دائمی جهت سهمیه پناهجویان».

۵- «فراهم ساختن و توسعه یک لیست از کشورهای «ناامن» که اتباع آن ها … نیازمند حفاظت بین المللی هستند.

دیده بان حقوق بشر آن چه را که از هم مهمتر است حذف نموده است. اعلام یک تعهد جهانی برای صلح و ثبات. پایان دادن به جنگ های امپریالیستی آمریکا . پایان دادن به درگیری اتحادیه اروپا درآن ها (جنگ های امپریالیستی آمریکا).مقصر شناختن اسرائیل جهت نسل کشی آهسته و پیوسته فلسطینیان.

زمانی که شمشیرها به گاو آهن و خیش تبدیل شده باشند٬ بحران پناهندگی وجود نخواهد داشت. و یا بجای آن٬ راه حل واشنگتن به هر چیزی جنگ است٬ درگیری و جنگ های بی پایان و تمام نشدنی برای ثروت و قدرت٬ تبدیل سیاره زمین به سرزمین خشک و سوخته وحشتناک – یا شاید هم از بین بردن همه چیز باهم.

درباره نویسنده:

استیفن لیندمن در شیکاگو زندگی می کند. با او می توانید با آدرس ایمیل زیر تماس برقرار نمائید:

lendmanstephen@sbcglobal.net

کتاب جدید او به عنوان سردبیر و نویسنده با عنوان «لحظه سرنوشت ساز در اکراین: رانش آمریکا برای هژمونی باعث خطر جنگ جهانی سوم می شود» –

http://www.claritypress.com/LendmanIII.html

به سایت بلاگ ایشان در آدرس زیر مراجعه نمائید:

sjlendman.blogspot.com.

به بحث ایشان در کاتینک ایج/ لبه برش با میهمانان مشهور و برجسته و ساعت اخبار در شبکه رادیو پیشرو گوش کنید٬ که سه بار در هفته پخش می شود. به صورت زنده در روز های یکشنبه در ساعت ۱ بعداز ظهر به وقت مرکزی٬ باضافه دو برنامه  آرشیو از پیش ضبط شده.

منابع:

 (۱) –

http://www.rt.com/news/314592-maduro-china-rt-interview/

(۲) –

https://www.hrw.org/news/2015/09/04/eu-five-steps-tackle -refugee-crisis

برگردانده شده از:

Refugee Crisis Straight Talk | Global Research – Centre for 

http://www.globalresearch.ca/refugee-crisis-straight-talk/5474627

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 12 سپتامبر 2015 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی