اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

سیاست درست در قبال نژادپرستی: سرمقاله گاردین-ارگان حزب کمونیست استرالیا/ آمادور نویدی

حقوق دمکراتیک و آزادی بیان غیرمشروط نیستند. هر جامعه ای حق دارد که خودش را از کسانی‌که طرفدار برتری نژادی هستند و تحریک به جنگ می‌کنند، و از آن‌هایی که یک گروه نژادپرست را علیه دیگری تنظیم می‌کنند، در امان نگه‌دارد. بنابراین، هر جامعه دمکراتیکی باید حقوق آن‌کسانی را محدود سازد که عادت به بدگویی دارند، و یا دیگران را به اعمال تبعیض آمیز و خشونت‌های نژادی تحریک می‌کنند… نژادپرستی آن‌هایی را که استثمار شده اند، تحقیر می‌کند وباعث انشعاب و تفرقه در صفوف طبقه کارگر می‌گردد…عوام‌فریبی ساده نژادپرستی (توسط سیاست‌مداران مرتجع) به مردمی‌ خورانده می‌شود که برای رشد مشکلاتی که با آن روبرو می‌شوند، بدنبال دلایلی می‌گردند، تا درک پاسخ‌های واقعی مشکلات آن‌ها را که در درون  خود سیسم سرمایه داری نهفته است، سخت‌تر کنند.

 

سیاست درست در قبال نژادپرستی

سرمقاله گاردین- ارگان حزب کمونیست استرالیا

برگردان: آمادور نویدی

التماس کورپورات‌های ثروت‌مند به مردم در قبول فداکاری‌های بیش‌تر با افزایش شدید استفاده از نژادپرستی به عنوان سلاحی جهت تفرقه بیانداز و حکومت هم‌راه گشته است. نژادپرستی آن‌هایی را که استثمار شده اند، تحقیر می‌کند وباعث انشعاب و تفرقه در صفوف طبقه کارگر می‌گردد. نژادپرستی در خدمت انحراف از مشکلات دیگری‌ست، تا باعث تحریک تعصبات نژادی و ناسیونالیسم بورژوایی شود و استثمار اقتصادی را مطبوع‌تر ‌سازد.

ناامنی گسترده و مشکلاتی که توسط سیستم سرمایه داری آفریده شده اند، برای حامیان تئوری‌هایی ‌که اجازه دارند بنام «آزادی بیان» حرف بزنند و نژادپرستی را ترویج کنند، مخاطب فراهم می‌کند.

عوام‌فریبی ساده نژادپرستی (توسط سیاست‌مداران مرتجع) به مردمی‌ خورانده می‌شود که برای رشد مشکلاتی که با آن روبرو می‌شوند، بدنبال دلایلی می‌گردند، تا درک پاسخ‌های واقعی مشکلات آن‌ها را که در درون  خود سیسم سرمایه داری نهفته است، سخت‌تر کنند.

«سیاست درست» – مخالفت عمومی با نژادپرستی – باید به دور از حمایت از « مناظره دمکراتیکی» انجام گیرد – که نژادپرستی را بعنوان یکی از دو موقعیت مشروع در یک مناظره ترویج می‌کند و بنابراین، تعصب و تبعیض را قانونی و قابل احترام می‌سازد.

حقوق دمکراتیک و آزادی بیان غیرمشروط نیستند. هر جامعه ای حق دارد که خودش را از کسانی‌که طرفدار برتری نژادی هستند و تحریک به جنگ می‌کنند، و از آن‌هایی که یک گروه نژادپرست را علیه دیگری تنظیم می‌کنند، در امان نگه‌دارد. بنابراین، هر جامعه دمکراتیکی باید حقوق آن‌کسانی را محدود سازد که عادت به بدگویی دارند، و یا دیگران را به اعمال تبعیض آمیز و خشونت‌های نژادی تحریک می‌کنند.

«سیاست درست»  در کنار آنهایی‌ست که علیه نژادپرستی و تعصب صحبت می‌کنند، و کسانی‌که از چند‌فرهنگی و حقوق ساکنان اولیه (بومیان) طرفداری می‌کنند. حمله نژادپرستانه به حقوق اتحادیه های کارگری و حقوق زنان در حق انتخاب خود گسترش یافته است. دولت فدرال پوششی برای اظهارات و اقدامات نمایندگان مختلف مجلس ارائه داده است که منطبق با توسعه ترویج گروه‌های فاشیستی شده است.

حقوق دمکراتیک و آزادی بیان در استرالیا یک‌طرفه هستند. صاحبان کورپورات‌ رسانه های جمعی قادرند که هر روز با صدای بلند، و با صدای تهاجمی حرف بزنند. با این همه، حقوق دمکراتیک بشدت محدودست، درحالی‌که اقتصاد در دست کارفرماهایی‌ست که تعیین می‌کنند چه کسی کار داشته و چه کسی کار نداشته باشد.

مبارزه برای دفاع از آن‌چیزهایی‌ست که کسب شده اند و حقوق آن‌هایی را گسترش داد که تحت حمله هستند، بویژه فقرا و بی‌صدایان. چیزی‌که لازم بود و هست بحث بیش‌تر درباره نژادپرستی نیست، بلکه مناظره بیش‌تر جهت خلاص شدن از شر نژادپرستی‌ست.

برگردانده شده از:

Issue #1772      April 5, 2017

Editorial

On political correctness

http://www.cpa.org.au/guardian/2017/1772/02-editorial.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 15 آوریل 2017 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی