اخگر

ترجمه های آمادور نویدی – از اخگر شعله بر می خیزد!

نظر کمونیست‌های دیگر درباره تروتسکی و تروتسکیسم: بلشویک فنلاندی/ آمادور نویدی

تروتسکیست‌ها به هیچ وجه هیچ‌گونه کمکی  به جنبش انقلابی ارائه  نداده اند(چه گوارا)… تروتسکیست‌های چینی (مانند تروتسکیست‌های دیگر کشورها) نماینده یک گروه سیاسی نیستند، خیلی کم‌تر از یک حزب سیاسی هستند. آن‌ها هیچ چیزی نیستند بجز یک باند خراب‌کار، که گرداننده سگ‌های فاشیسم ژاپنی (و فاشیسم بین الملی)» است(هوشی مین)… «عوامل تروتسکیست به مناطق مرزی فرستاده می‌شوند، جایی که بطور سیستماتیک با همه روش ها علیه هم‌کاری کومین تانگ و حزب کمونیست خراب‌کاری می‌کنند.»(مائو)… «این تروتسکی چه خوکی است – شعارهای چپ، اما هم‌کاری با بلوک راست …»(لنین)

 

نظر کمونیست‌های دیگر درباره تروتسکی و تروتسکیسم

نوشته: بلشویک فنلاندی

برگردان: آمادور نویدی

 

 

 

 

 

 

چه گوارا:

«من فکر می‌کنم آن پایه اساسی که نوشته های تروتسکی بر مبنای آن بود، غلط بود و این‌که رفتار پنهان او اشتباه بود و سال‌های آخرش حتی تیره و تار بودند.  تروتسکیست‌ها به هیچ وجه هیچ‌گونه کمکی  به جنبش انقلابی ارائه  نداده اند.

(«ضمیمه ها»، ص. ۴۰۲)

 

 

 

 

 

 

هوشی مین:

«در گذشته، به چشم من و شمار خوبی از رفقا، تروتسکیسم موضوع مبارزه بین گرایشات در درون حزب کمونیست چین بود. به همین دلیل است که ما به سختی هیچ توجهی به آن نداشتیم. اما کمی قبل از شروع جنگ، دقیق‌تر از زمان پایان سال ۱۹۳۶ و  بویژه در طول جنگ، تبلیغات جنایت‌کارانه تروتسکیست‌ها چشم‌هایمان را باز کرد.

تروتسکیست‌های چینی (مانند تروتسکیست‌های دیگر کشورها) نماینده یک گروه سیاسی نیستند، خیلی کم‌تر از یک حزب سیاسی هستند. آن‌ها هیچ چیزی نیستند بجز یک باند خراب‌کار، که گرداننده سگ‌های فاشیسم ژاپنی (و فاشیسم بین الملی)» است.

– «سه نامه از هوشی مین»(۱۹۳۹)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مائو تسه دونگ:

« تروتسکیست‌ها در نواحی مرکزی هبی، یک ًدسته پارتیزانیً سازمان‌دهی کرده بودند که زیر دستورات مستقیم دفتر مرکزی ژاپنی ها بود و آ‌نرا  ًبخش دوم ارتش هشتم ً می نامیدند. در ماه مارس دو گروه از این دسته یک شورش را سازمان‌دهی کردند، اما این  راه‌زنان توسط ارتش هشتم احاطه و خلع سلاح شدند. در منطقه مرزی چنین افرادی توسط واحدهای دفاع شخصی دهقانان که مبارزه تلخی را علیه خائنان و جاسوسان انجام می‌دهند، دستگیر می‌شوند.

«عوامل تروتسکیست به مناطق مرزی فرستاده می‌شوند، جایی که بطور سیستماتیک با همه روش ها علیه هم‌کاری کومین تانگ و حزب کمونیست خراب‌کاری می‌کنند.»

– «درباره استفاده از تروتسکیست‌ها به عنوان جاسوسان ژاپنی ها در چین»(۱۹۳۹)

 

 

رهبر حزب کمونیست فنلاند اُ. دبلیو. کوسینین:

«اما محافل حاکم در کشورهای امپریالیستی خودشان را تنها به مبارزه ایدئولویک علیه سوسیالیسم محدود نکردند. در کنارآن، آن‌ها درگیر در حملات تحریک آمیز علیه اتحاد جماهیر شوروی بودند و فعالیت‌های  تخریبی و خراب‌کارانه خیانت آمیز را سازماندهی کرده بودند، که در مؤسسات تولیدی جماهیر شوروی توسط متخصصین بورژوازی، تروتسکیست‌ها، زینوویفیست ها، بوخارینست‌ها و ناسیونالیست‌ها به پیش برده می‌شد.»

– میسا درباره استالین، در مورد صداقت»(۱۹۴۹)

 

 

بلشویک قدیمی و همسر لنین، ن. کروپسکایا:

«لنین درباره موضع تروتسکی نوشت، که او درگیر در اشتباهات زیادی است…  تصادفی نیست که، تروتسکی، که هرگز ماهیت دیکتاتوری پرولتاریا، و نقش توده ها را در ساخت سوسیالیسم درک نمی‌کند… تروتسکی اکنون در مسیر سازمان‌دهی اقدامات تروریستی علیه استالین، وروشیلوف و دیگر اعضای پولیت بیورو، کسانی ایستاده است، که  به توده ها جهت ساخت سوسیالیسم کمک می‌کنند. بنابراین، این تصادفی نیست، که بلوک بی مرام کامنف و زینوویف هم‌راه با تروتسکی، آن‌ها را از مرحله ای به مرحله دیگر بسوی پرتگاه عمیقی از خیانت بی سابقه به کار لنین، کار توده ها، و آرمان‌های سوسیالیسم کشانده است. تروتسکی، زینوویف،  کامنف و کل باند قاتل آن‌ها با هم با فاشیست‌های آلمانی هم‌کاری کردند و با گشتاپو پیمان بستند.»

– «چرا بین الملل دوم از تروتسکی دفاع می‌کند؟» (۱۹۳۶)

 

 

 

 

 

 

 

 

لنین:

«این تروتسکی چه خوکی است – شعارهای چپ، اما هم‌کاری با بلوک راست …»

– «نامه به الکساندرا کولونتای»(۱۹۱۷)

«این تروتسکی است که در آشفته فکری ایدئولوژیک است»…  این‌هم نمونه ای است از رویکرد بوروکراتیک واقعی: تروتسکی … «تزهای» تروتسکی از نظر سیاسی مضر هستند …»

– «اتحادیه های کارگری،  وضعیت کنونی و اشتباهات تروتسکی»(۱۹۲۰)

 

برگردانده شده از:

سایت مارکسیست لنینیست تئوری

Other Communists on Trotsky & Trotskyism

28 APR 2017 / THEFINNISHBOLSHEVIK

https://mltheory.wordpress.com/2017/04/28/other-communists-on-trotsky-trotskyism/

 

1 دیدگاه برای “نظر کمونیست‌های دیگر درباره تروتسکی و تروتسکیسم: بلشویک فنلاندی/ آمادور نویدی

  1. بازتاب: نظر کمونیست‌های دیگر درباره تروتسکی و تروتسکیسم: بلشویک فنلاندی/ آمادور نویدی | مجله هفته

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 21 اکتبر 2018 بدست در دسته‌بندی نشده فرستاده شده و با , برچسب خورده.

بایگانی

بایگانی